Dezerty z výzvy – cupcakes

Praha 6 U Boroviček 650/5, 163 00, Praha 6 - Řepy - DDM Praha 6

13 kvě. - 16 kvě. 2020 | 10:00 16 Dní zpět
Přidat do Google kalendáře


Rodiče s dětmi
watch video watch video

Popis akce

Anežka, 10 let, upekla a poslala recept  do výzvy: Upeč a nafoť

Cupcakes

Budeme potřebovat:
Na těsto:
60 g másla
100 g krupicového cukru
2 vejce
250 g hladké mouky
2 lžičky kypřícího prášku
špetka soli
200 ml mléka
vanilkový extrakt

Na krém: mražené jahody, třtinový cukr, mascarpone

Postup:
Předehřejeme troubu na 170 °C. Připravíme si formu na cupcakes a vyskládáme do ní papírové košíčky. V jedné míse vyšleháme změklé máslo a prosátý krupicový cukr, přidáme vejce a šlehačem opět vyšleháme. V druhé míse smícháme mouku, kypřící prášek a špetku soli. Důkladně promícháme. Sypkou směs přesypeme do mísy s máslovou směsí, přidáme mléko a vanilkový extrakt. Vše společně vyšleháme do hladka. Těsto rozdělíme do papírových košíčků tak, aby byly ze ¾ plné. Pečeme přibližně 18 minut, dokud cupcakes nechytnou zlatavou barvu.

Krém: Mražené jahody svaříme s třtinovým cukrem, rozmixujeme „na přesnídávku“, necháme vychladnout a smícháme s mascarpone. Zdobíme dle libosti.

Dobrou chuť přeje Anežka!


DDM Praha 6 na mapě


Popis místa - DDM Praha 6

Dům dětí a mládeže na Praze 6 je středisko volného času zřízené jako školské zařízení hl. m. Prahy. Poskytuje služby v oblasti zájmového vzdělávání – programy pro aktivní využití volného času dětí, mládeže i dospělých. Dům dětí a mládeže v Praze 6 je zařízení s šedesátiletou tradicí. Dětem, mládeži, jejich rodičům i ostatním nabízíme více než 120 pravidelných kroužků – počítačových, technických, uměleckých, dramatických, výtvarných, chovatelských a celou řadu zájmových útvarů sportovních včetně turistiky. Široké spektrum činností je vedeno profesionálními pedagogy nebo odborníky.praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom