Papírový tužkovník

Praha 10 Pod strašnickou vinicí 623/23 - DDM Praha 10

19 kvě. - 21 kvě. 2020 | 10:00 10 Dní zpět
Přidat do Google kalendáře


Rodiče s dětmi
watch video watch video

Popis akce

Pomůcky: noviny (časopis, letáky), špejle, karton (krabička od sýrů), plechovka (šablona), kolíčky, tužka, pravítko, nůžky, lepidlo (tekuté, suché)

Pracovní postup: Noviny si nastříháme na pruhy (šířka cca 8 cm) – 50 ks. Z novinového papíru si vyrobíme ruličky. Rulička nám vznikne šikmým namotáním pruhu papíru na špejli. Konec namotaného papíru se přilepí lepidlem. Špejle se musí v ruličce pohybovat, aby šla po namotání vysunout. S využitím plechovky si nakreslíme 2 kolečka na karton (krabičku od sýrů). Kolečka vystřihneme. Na jedno kolečko si po obvodu nakreslíme lichý počet značek. Na ně přilepíme papírové ruličky, které nám budou tvořit základní osnovu pro vyplétání. Aby dno bylo pevnější, ruličky jsou z obou stran přilepeny kolečkem z kartonu (pro jednodušší manipulaci využijeme kolíčky). Před vyplétáním, ruličky ohneme kolmo nahoru. Vyplétáme jednou ruličkou vždy zvenku a zevnitř kolem jednotlivých ruliček osnovy. Napojování ruliček provedeme zasunutím do sebe (ruličky lze před zasunutím natřít lepidlem). Po vypletení do požadované výšky se řada zakončí zastrčením ruličky pod poslední řadu. Uzavření celé řady provedeme překládáním ruličky osnovy/bočnice ve směru vyplétání vždy přes následující. Poslední rulička se prostrčí pod první ruličku osnovy. Pro hezké zakončení vyčnívající konce ruliček/osnovy prostrkáváme směrem dovnitř pod předchozí ruličku. Přebývající konce zastřihneme. Hotový tužkovník můžeme přetřít akrylovými barvami.

Video


DDM Praha 10 na mapě


Popis místa - DDM Praha 10

Střediska Domu dětí a mládeže Praha 10 - Domu UM jsou určena pro zajištění podílu na organizaci volného čas dětí a mládeže. Mají působnost především pro oblast Prahy 10, 15, 22 a Petrovic a dalších oblastech dle rozhodnutí zřizovatele. Naším posláním je rozvoj zájmového vzdělávání, pomoc při účelném trávení Vašeho volného času. DDM realizuje v rámci ŠVP systém zájmového vzdělávání, tak aby zabezpečil činnost ve všech oblastech, které mu umožňuje vyhláška o zájmovém vzdělávání. praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom