Signal Festival

Praha 7 Areál Výstaviště, Praha 7 - Holešovice, 170 00 - Výstaviště Praha Holešovice

14 říj. - 18 říj. 2021 | 19:00 12 Dní zpět
Přidat do Google kalendáře


watch video watch video

Popis akce

Signal Festival se po delší odmlce vrací do ulic Prahy. Festival digitální a kreativní kultury už devátým rokem propojuje umění, městský prostor a moderní technologie. Tématem letošního ročníku je soužití člověka s přírodou, postupné překonání pandemie a zdravější prostředí na planetě Zemi.

Na Výstavišti můžete vidět:

hlavního vstupu instalaci od Lukáše Dřevjaného – Impakt – audiovizuální instalace inspirovaná silnými, nevšedními až život měnícími okamžiky. Impakt jako fyzický dopad objektu, ale i dopad v přeneseném slova smyslu. Silný impuls způsobující řetězovou reakci událostí. Na straně jedné je zrychlený puls a adrenalin. Objevují se vybuzené reflexy, přítomnost probíhá v okamžiku. Na straně druhé lze spatřit prostor pro odstup, rozjímání a zhodnocení.

Průmyslovém paláci instalaci od OnionLab – Superar – imerzivní instalace Superrar zkoumá reakci a reflexi publika. Čas na změnu nastal právě teď. Ještě není pozdě začít se chovat jinak. Respektovat životní prostředí, zvířata, ostatní (není vhodné pro epileptiky). Přístupné 15.-18.10., denně 19:00–24:00, každých 20 minut

pravém křídle Průmyslového paláce světelnou instalaci od 3dsense – Mercedes-Benz digital light – audiovizuální instalace pracuje s technologií projektorů umístěných ve světlometech vozu. Fúze animace, zvuku a světla imituje noční jízdu ikonickým automobilem. Kouř a mlha zesilují objem projekce i světel. Elektronický hudební doprovod dodává instalaci dynamiku.. Přístupné 15.–18.10., denně 19:00-24:00 hod.


Výstaviště Praha Holešovice na mapě


Popis místa - Výstaviště Praha Holešovice

Výstavní areál se značnou tradicí a atraktivním umístěním nedaleko centra města v sousedství parku Stromovka. Bylo vybudováno při příležitosti Jubilejní zemské výstavy v roce 1891. Ročně se zde konají desítky výstavních projektů a veletrhů a také řada kulturních a zábavních akcí. Výstaviště Praha Holešovice se rozkládá na ploše 36 hektarů a jeho dominantou je secesní Průmyslový palác. Pro své značné interiérové i exteriérové možnosti je skvělou a vyhledávanou příležitostí pro pořádání řady kulturních, společenských a zábavních akcí v průběhu celého roku. V areálu Výstaviště se nachází také Lapidárium Národního muzea, Maroldovo panoráma bitvy u Lipan, Křižíkova fontána či akvárium Mořský svět. V těsném okolí Výstaviště se na západní straně nachází rozlehlý park Stromovka a Planetárium Praha. Severní část areálu zaujímá lunapark, dnes místo, kde se konává Matějská pouť.praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom