Measure for Measure

Praha 1 Pražský hrad, 119 08 Praha 1- Hradčany - Zahrady Pražského hradu

22 srp. 2018 | 12:31 883 Dní zpět
Přidat do Google kalendáře


watch video watch video

Popis akce

„Toho hřích spasí, ten zas na ctnost zajde.“

Prague Shakespeare Company představuje ve světové premiéře své nastudování hry Něco za něco v rámci cyklu „Shakespeare v originále“. Shakespearova hra o sexuálním obtěžování vypovídá o nespravedlnosti, pokrytectví a nepružných ctnostech. Temně komická studie o sexu a společenské spravedlnosti je zvlášť aktuální dnes, v době #metoo a ve světle tolika neodhalených sexuálních a politických skandálů.
Vincentio, kníže vídeňský, zhnusený nemravností svého města, ohlásí svůj odchod z veřejného života a přenechá moc puritánskému Angelovi. Ten ve svém zápalu pro dodržování litery práva zahájí nemilosrdné tažení, aby vymýtil prostituci. V rámci tohoto tažení je odsouzen k smrti také Claudio. Nemohla by třeba Claudiova panenská sestra Isabela, klášterní novicka žádající pro svého bratra milost, vzbudit v chladném, úzkoprsém Angelovi touhu a zachránit tak bratrův život?

Představení v angličtině.
Uvádí Prague Shakespeare Company.
autor: William Shakespeare
režie: Guy Roberts
hrají: Scott Bellefeuille, Karel Heřmánek Jr. a Guy Roberts


Zahrady Pražského hradu na mapě


Popis místa - Zahrady Pražského hradu

Královská zahrada je historicky nejcennější ze všech hradních zahrad. Založena byla r. 1534 Ferdinandem I. Habsburským a inspirovala se italskými vzory, současná podoba zahrady však navazuje na anglickou úpravu z poloviny 19. století. Jedním z jejích největších skvostů je Zpívající fontána, která patří k nejkrásnějším renesančním fontánám v Evropě. Jižní zahrady (Rajská, Zahrada Na Valech a Hartigovská) rozpínající se před jižním průčelím Pražského hradu skýtají okouzlující výhled na Malou Stranu, Staré Město i nedaleký Petřín.praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom