Fotografie Oldřich Škácha: Okupace 1968

Praha 5 Seydlerova 4, 158 00 Praha 5- Nové Butovice - Czech Photo Centre

15 srp. - 19 zář. 2018 | 12:48 308 Dní zpět
Přidat do Google kalendáře


watch video watch video

Popis akce

Přední český fotograf Oldřich Škácha vešel do povědomí širší veřejnosti jako dokumentarista osobností československé kultury a disentu sedmdesátých a osmdesátých let, zejména okruhu kolem Pavla Kohouta a Václava Havla. Na dvacet let zůstal v jeho ateliéru uzavřen ojedinělý reportážní soubor snímků z prvních dnů okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968. Podobnému osudu ostatně neunikl ani autor sám. Po sovětské okupaci mu byla znemožněna veřejná činnost.
Padesáté výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa je jedinečnou příležitostí k uspořádání výstavy uceleného souboru fotografií připomínajících jeden z nejtragičtějších okamžiků našich – ale i evropských – dějin druhé poloviny 20. století. Veřejnost se tak může seznámit s méně připomínanou částí autorova díla, které ani po pěti desítiletích neztratilo na uhrančivosti a jehož autenticita varuje i před aktuálními formami ohrožení lidských práv a svobod.


Czech Photo Centre na mapě


Popis místa - Czech Photo Centre

Multižánrový umělecký prostor provozuje společnost Czech Photo, organizátor soutěže Czech Press Photo. Ve svém výstavním programu se zaměřuje nejen na díla předních českých a světových fotografů, ale poskytuje prostor i mladým talentovaným autorům. Ve venkovní galerii se pořádají streetartové instalace a je zde vybudován variabilní prostor pro návštěvníky s možností interaktivní zábavy. Součástí centra je rovněž ateliér, učebna, fotografický archiv a restaurace.praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom