Nastavené filtry:

umělecké Zrušit filtr
18.05

PROCHÁZKY ZAHRADOU S ODBORNÍKEM

14:00 | 1.Praha 7 - Botanická zahrada

vybrané soboty od 14.00 a od 16.00 h.

Projděte se zahradou s našimi kurátory a seznamte se s bohatstvím sbírek trojské botanické zahrady, která v tomto roce slaví 50. výročí svého založení. 

Více informací naleznete ZDE.

Zdroj: botanicka.cz

umělecké
01.07

MŮJ DOMOV BYSTŘICKO

10:00 | 2.Praha 1 - Jindřišská věž

Jindřišská věž, Jindřišská, Praha 1 - Nové Město, 110 00

  • výstava 
  • výtvarná výstava

Datum a čas konání: po 1. 7. 2019 – so 31. 8. 2019 

Výstavu vybraných prací z dětské mezinárodní umělecké soutěže pořádá město Bystřice nad Pernštejnem a mikroregion Bystřicko.

Zdroj: Jindřišská věž

umělecké
05.07

FRANCIE - VÝSTAVA KRESEB A OBRAZŮ BOHUMILA BLAŽKA

18:00 | 3.Praha 1 - Francouzský institut v Praze

Francouzský institut v Praze, Štěpánská 35, Praha 1 - Nové Město, 111 21

  • výstava 
  • výtvarná výstava

Datum a čas konání: pá 5. 7. 2019 – so 31. 8. 2019 

Bohumil Blažek se narodil v roce 1940 v Československu. Vystudoval architekturu na ČVUT, kde obhájil svou diplomovou práci na téma „Rekonstrukce komplexu svaté Anežky“. Pracoval ve Státním ústavu pro rekonstrukce památkových měst a objektů specializovaném na rekonstrukce a novostavbu v historickém prostředí. Většina z těchto projektů a realizací byla průběžně vystavována.

Jeho tvůrčí práce se těsně váže na profesi architekta. Francie vždy přitahovala celou jeho rodinu, Bohumila Blažka však nejvíce zajímá zejména francouzská románská architektura a začlenění člověka do krajiny. Rozsáhlá kolekce jeho prací obsahuje kresby, akvarely a grafiku, zachycující prostředí malých měst, venkovských obcí i staveb, které si zatím uchovaly měřítko blízké člověku. Mezi lety 1993 a 2016 navštívil na tři tisíce různých míst po celé Francii, což divákovi umožňuje v Blažkových dílech spatřit zvláštní náhled tohoto dvojího umělce – architekta a tvůrce zároveň – na oblast Francie.

„Mé první kresby ve Francii vznikly při první návštěvě města Chartres v roce 1984. Můj zájem o románskou architekturu, jež si v mnoha oblastech zachovala autentičnost, mě v devadesátých letech a v prvním desetiletí 21. století přivedl do Francie. Francouzská architektura sice často utrpěla náboženskými válkami středověku, ale většinou si udržela strukturu a harmonické uskupení staveb, což je základním námětem mé tvorby.“ Bohumil Blažek

Zdroj: Francouzský institut v Praze

umělecké
21.07

HAMLET

20:30 | 4.Praha 1 - Pražský hrad

Zahrady Pražského hradu, Pražský hrad, Praha 1 - Hradčany, 119 08 

  • činohra 
  • open-air

Datum a čas konání: 21. 7. – 30. 7.

Jedna z nejtíživějších Shakespearových tragédií propojuje rodinná i politická dramata.

Králův syn se nedokáže smířit s úmrtím svého otce. Nedokáže se smířit ani se svým strýcem, jenž si vezme za ženu jeho matku. Hamlet je přesvědčen, že otcova smrt a strýcova svatba spolu úzce souvisejí. A proto se rozhodne pravý důvod otcovy smrti odhalit. Aby nebyl pokládán pouze za syna trpícího oidipovským komplexem, uspořádá před strýcem divadelní představení rekonstruující onu tragickou událost. Ukazuje se však, že odhalení křivdy není to nejtěžší. Mnohem obtížnější je vyrovnat se s ní a otce pomstít....

Dovolujeme si upozornit, že v inscenaci Hamlet jsou použity repliky zbraní.

  • Autor:William Shakespeare
  • úprava a režie:Michal Vajdička
  • hrají: Jaroslav Plesl, Hynek Čermák, Lenka Vlasáková, Ladislav Hampl, Veronika Khek Kubařová/Veronika Čermák Macková, Petr Vršek, Vladimír Polívka a Pavel Šimčík.
  • Délka:1 h 55 min (s přestávkou)
umělecké
praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom