28.05

Ratolest Fest 2022

09:00 | 1.Praha 1 - Náplavka - Rašínovo nábřeží

Na pražské náplavky se v sobotu 28. května 2022 posedmé vrátí festival plný sportu, umění a aktivit pro rodiny s dětmi ve věku 0-12 let. Pozvěte kamarády.

Akci můžete podpořit na Startovači

soutěže
30.04

Tradiční pálení čarodějnic

19:00 | 2.Praha 1 - Praha - různá místa

Paleni carodejnic 2

ostatní
30.04

Pálení čarodějnic a stavění máje

16:00 | 3.Praha 1 - Praha - různá místa

Paleni carodejnic

ostatní
20.04

Sportovní stezka

09:02 | 4.Praha 9 - DDM Praha 9

Vyzkoušej si být sportovcem. Na 8 zastavení v parku Přátelství se můžete zkusit porovnat s Jágrem nebo Boltem. Můžete zároveň vyluštit tajenku a poslat nám odpověď a 31.5. na email nina.beznoskova@ddmpraha9.cz Zaslání se zařadíte do slosování o ceny.

DDM PRAHA 9
sportovní
12.04

První kosmonaut

18:00 | 5.Praha 7 - Planetárium Praha

Živě komentovaná rekonstrukce letu J. A. Gagarina do vesmíru

Před 60 lety lidstvo zpřetrhalo okovy pozemské gravitace a vydalo se do vesmíru. Přestože za tu dobu vzlétlo do kosmu více než 500 lidí a někteří i vícekrát, první mohl být jen jeden. Jurij Alexejevič Gagarin nás pozval do vesmíru 12. dubna 1961. Na den tohoto světového výročí připravilo Planetum rekonstrukci historického letu kosmické lodi Vostok 1, která se stala prvním pilotovaným tělesem, jež obletělo naši planetu.

V pondělí 12. dubna 2021 odstartuje v 18:00 z pražského planetária věrná replika kosmické lodi Vostok 1 s kosmonautem na palubě. Průběh letu bude přenášen do řídicího střediska, v němž si o něm bude s Milanem Halouskem, předním odborníkem na kosmonautiku, povídat náš moderátor Jan Spratek.

Na rozdíl od ostatních světových muzeí se pražské planetárium po svém zpřístupnění veřejnosti stane jediným místem na světě, kde budou moci návštěvníci na vlastní kůži zažít pocit, s jakým se člověk vydal do vesmíru.

TERMÍN: 12. DUBNA 2021 OD 18:00 

LIVE STREAM: FACEBOOK A YOUTUBE

1 

ostatní
16.04

Závody na dvou až čtyřech kolech

10:00 | 6.Praha 1 - Praha - různá místa

Zavody na dvou az ctyrech kolech

sportovní
15.04

Virtuální benefiční běh Portus Praha

09:34 | 7.Praha 1 - Praha - různá místa
Zaběhej si kdykoli a kdekoli a rozběhej Česko pro Portus Praha
 
“Bylo to ale nejhezčí vyčerpání, které jsem kdy cítil” řekl Emil Zátopek chvíli po vítězství. U dobrého pocitu z běžeckého výkonu to ale co se týče našeho virtuálního běhu pro Portus Praha nekončí. Radost z běhu bude znásobnen o pocit dobrého skutku. Zapojením se do virtuálního běhu totiž přispějete finanční částkou a výtěžek pak půjde na aktivity sociálně terapeutické dílny, jedné ze sociálních služeb Portusu Praha.
 
Zapojení se do běhu je velice snadné a nevyžaduje žádné větší přípravy. Zkrátka nasadíte kecky, vyběhnete a budete si trasovat běh pomocí oblíbené aplikace a podělíte se o screenshot. Zní to skvěle, ne? Zaběhej si kdykoliv a kdekoliv a rozběhej Česko pro Portus Praha!
 
Odkaz přímo na registraci zde
 
Běhat můžeš kdekoliv od 15.4. do 30.4. 2021
Registrace do 30.4. 15:00
Nahrání výsledků do 30.4. 23:59Kategorie: běžec, canicrossař, chodec, dogtrekař, handikepovaný, junioři a týmová výzva
Trasy: 500m, 1, 2.5 a 5 km
 
Svým během podporuješ projekt organizaci Portus Praha, z.ú., podporující lidi s mentálním postižením. Zvýšit příspěvek můžeš navíc při registraci
 
Startovné 150 Kč zahrnuje startovní balíček, diplom, hru o ceny, startovní číslo, které ti přijde na e-mail a příspěvek pro Portus Praha, z.ú.


Tento běh nemá medaili. Namísto nákladů s výrobou a distribucí, putuje více peněz pro Portus Praha z.ú. Objednané věci přijdou 10 pracovních dnů po skončení závodu


Pohyb si jednoduše změř jakoukoliv aplikací, nebo hodinkami a do 30.4. 23:59 nahraj výsledek. V pondělí 3.5. se těš na vyhlášení výsledků na FB Myteporazime
 
 
Praha volnocasova 984 x 328
sportovní
15.02

Jak se kreslí portrét

12:12 | 8.Praha 4 - Dům dětí a mládeže Modřany

Jak se kreslí portrét

Také jsi vždy nechápavě obdivoval díla pouličních umělců, kteří jsou schopni vykreslit portrét během několika minut? Ode dneška se můžeš stát portrétním kreslířem i ty!

Zhlédni náš návod plný rad a tipů jak na to a vrhni se třeba na podobiznu někoho se svých blízkých. Pokud jsi nestihl nebo zapomněl obdarovat svoji maminku na svátek matek, bude tebou nakreslený portrét jistě tou nejkrásnější omluvenkou.

Tuto a další zajímavé aktivity naleznete na facebooku Domu dětí a mládeže Modřany.

 

umělecké
15.02

Posilovačka s parťákem

11:59 | 9.Praha 4 - Dům dětí a mládeže Modřany

Posilovačka s parťákem

Vánoce jsou za námi, poslední cukroví dojedeno, a proto nastal ten pravý čas začít se shazováním přebytečných kil a plněním novoročních předsevzetí. Barča a Verča pro vás mají ideální soubor cvičení ve dvojici, při kterém si jistě užijete spoustu zábavy a přitom potrápíte svalstvo celého těla. Ve videu vás čeká kompletní série cviků od zahřátí až po závěrečný strečink. A že k sobě nemáte žádného správného parťáka? Nevadí, každá kombinace cviků má totiž svou variantu i pro jednotlivce. Tak hurá do toho!

Tuto a další zajímavé aktivity naleznete na facebooku Domu dětí a mládeže Modřany.

sportovní
22.03

Závodní dráha pro koloběžky, kola, kočárky a odrážedla všeho druhu

08:00 | 10.Praha 1 - Praha - různá místa

zavody kol 1

sportovní
12.02

DDM Praha 10 - Kompenzační cvičení

17:02 | 11.Praha 10 - DDM Praha 10

Domy dětí a mládeže na území hlavního města Prahy si připravily online volnočasové aktivity. Podívejte se na ně s námi a inspirujte se.

Kompenzační sestava pro florbalisty Wizards, ale i pro kohokoliv dalšího.
Kompenzačních cviků pro florbal je samozřejmě daleko víc (na stránkách Českého florbalu jsou naprosto precizně udělány jednotlivé další cviky).
Cvičení slouží také jako prevence proti možným zraněním pohybového aparátu. Kompenzační cvičení nemusíme vždy spojovat jen se sportem.
Poslední dobou se stále častěji mezi civilizační choroby zařazují i funkční poruchy páteře a bolesti pohybového aparátu vzniklé důsledkem pracovního zatížení a přepětí.

sportovní
12.02

DDM Praha 9 - Irské tance

16:55 | 12.Praha 9 - DDM Praha 9

Domy dětí a mládeže na území hlavního města Prahy si připravily online volnočasové aktivity. Podívejte se na ně s námi a inspirujte se.

Hezké slečny v krátkých šatech ladně pohupkávajíc z jedné strany pódia na druhou. Jednotlivci, páry i skupiny tanečníků, jenž vytváří uchu lichotící údery do rytmu hudby s úsměvem na tváři a bez známky únavy. Neuvěřitelné výskoky do výšky a nohy vyšvihnuté až k hlavě. Slyšeli jste někdy o irském tanci? Vyzkoušejte si základy s naší lektorkou Simonou. 

taneční
12.02

DDM Praha 3 Ulita - Bublinové malování s Ulitou

14:18 | 13.Praha 3 - DDM Praha 3

Domy dětí a mládeže na území hlavního města Prahy si připravily online volnočasové aktivity. Podívejte se na ně s námi a inspirujte se.

Barevné bublinové obrázky pro naše nejmenší. Budeme potřebovat velký papír (nebo více menších vedle sebe), bublifuk a potravinářské barvivo v prášku. Nejlepší je tvořit obrázek venku, ale lze to i uvnitř, jen budete trochu více utírat. Barevné bublinky trochu barví.

malovani bublifukem 2

 

Potravinářské barvivo je nejlepší sypké, třeba to na barvení vajíček.

malovani bublifukem 3

Parádní výsledek zaručen.

umělecké
26.02

Kbelský masopust

14:00 | 14.Praha 1 - Praha - různá místa

Kbelsky masopust II

dobrodružné
01.03

Skrytý poklad mezi námi

10:00 | 15.Praha 1 - Jindřišská věž

skryty poklad mezi nami

dobrodružné
praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom