Vypouštění ježků zpátky do přírody

Praha 10 Práčská 1885 - Lesy hl. m. Prahy

12 zář. 2019 | 18:00 167 Dní zpět
Přidat do Google kalendáře


Rodiče s dětmi
watch video watch video

Popis akce

V Prokopském údolí vypustíme skupinku dorostlých ježků východních, kteří se do naší Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy dostali začátkem letošního léta. Ani jeden z nich neměl svůj životní start právě jednoduchý - přišli o rodiče, sotva se narodili, a nebýt lidské pomoci, byl by jejich příběh velice krátký. Osiřelých ježčích mláďat se ale ujali ošetřovatelé ve stanici a pečovali o ně, dokud z bezprizorních ježčátek nevyrostli pořádní velcí ježci schopní postarat se o sebe sami. Kdo má zájem, může přijít a vyprovodit je na cestu do divočiny a dozvědět se víc o jejich osudech. Ježky bude vypouštět naše odbornice Zuzana Pokorná, vedoucí ošetřovatelka záchranné stanice, která ví o ježcích snad úplně všechno a ráda zodpoví i zvídavé dotazy.

Místo srazu: 12. 9. v 18 hodin zde: https://mapy.cz/s/ludobupuca.  

Odkaz na FB událost - https://www.facebook.com/events/521686248584482/


Lesy hl. m. Prahy na mapě


Popis místa - Lesy hl. m. Prahy

Lesy hl. m. Prahy se starají o více než 2 900 hektarů pražských lesů a luk a pečují o významné pražské parky, jako jsou Stromovkakomplex zahrad na PetříněVítkovLetenské sady či obora Hvězda, o 202 památných stromů na území Prahy a o stromořadí celopražského významu v takřka 50 pražských ulicích. Spravují také přibližně 300 kilometrů drobných vodních toků a přes 150 vodních nádrží. Provozují Zahradnictví Ďáblice a Kompostárnu hl. m. Prahy – Slivenec, spravují Záchrannou stanici hl. m. Prahy pro volně žijící živočichyvčelnicelesní zookoutky a vlastní ekocentrum Prales a prostřednictvím environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty spolupracují s několika desítkami škol i širokou pražskou veřejností.

Organizace byla založena v roce 1992. V roce 2017 tak oslavila své 25. narozeniny. Zaměstnává přes 250 lidí, desítky dalších pro ni pracují jako brigádníci. Vnitřně se člení na 4 spolupracující střediska (Lesy, Vodní toky, Městská zeleň, Ekologická výchova) a 3 útvary (Útvar správy, Útvar ekonomický a Útvar ředitele).praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom