Duše a dušičky

Praha 6 - Obora Hvězda

30 říj. 2021 | 13:00 36 Dní zpět
Přidat do Google kalendáře


watch video watch video

Popis akce

Městská část Praha 6 Pro Vás v areálu obory Hvězda a na jejím předpolí pořádá již 6. ročník oblíbené akce pro děti Duše a dušičky.

V předpolí obory Hvězda bude umístěn stánek, kde děti obdrží soutěžní kartičky a potřebné náležitosti, aby si mohly vyrobit svůj vlastní lampión s elektronickou svíčkou na baterii.

Dobrodružná stezka: Po hlavní cestě směrem k Letohrádku bude rozmístěno celkem 7 dobrodružných tematických stanovišť, kde děti za splněný úkol dostanou razítko do hrací karty. Na konci cesty od „vlkodlaka“ obdrží podepsaný pamětní list s jejich jménem a sladkou odměnu. Součástí akce je sedm workshopů, kde si návštěvníci mohou vydlabat dýni, vyrobit strašidlo, ozdobit perníček nebo dotvořit strašidelnou masku.

Dobrodružná stezka s úkoly a workshopy budou dětem k dispozici od 13 do 17:30 hod.

Strašidelná stezka: Po západu slunce od 17:30 do 19:30 si budou moci všichni účastníci projít Strašidelnou stezku lesem obory, kde na ně budou čekat pohádková strašidla.

Během celého odpoledne poběží na pódiu doprovodný program s divadelním představením, tanečním vystoupením a vyvrcholením bude fireshow. Na pódiu proběhne soutěž o nejhezčí dýni. Ve fotokoutku si děti mohou nechat vytisknout svou fotografii.

Celá akce je pro účastníky ZDARMA.


Obora Hvězda na mapě


Popis místa - Obora Hvězda

Obora Hvězda je přírodní památka na území Liboce v hlavním městě Praze. Oblast spravuje Agentura ochrany přírody a krajiny ČR. Obora Hvězda byla vyhlášena přírodní památkou 1. září 1988.

Oboru Hvězda založil kolem roku 1534 Ferdinand I. Habsburský. Pozemek s dubovým lesem zvaným Malejov získal od břevnovských benediktinů, k jejichž hospodářství náležel.

Důvodem ochrany přírodní památky jsou lesní porosty přirozeného charakteru (černýšové dubohabřiny, lipové doubravy, bikové bučiny), významná ornitologická lokalita. Obora má v centrální části podobu klasického lesoparku, který na okrajích přechází v přirozený les.praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom