hriste header

Vosa - Modřany

Popis: Prostor u ZŠ Mráčkova byl přetvořen v moderní sportovně rekreační komplex (39). Je velmi členitý, takže zde byl mj. vybudován stupňovitý amfiteátr a několik sportovišť: hřiště s umělým povrchem na fotbal a basketbal nebo házenou. Kromě toho zde je samozřejmě i dětské hřiště. Dominantní atrakci představuje mohutný lanový mnohoúhelník se skluzavkou, opičím mostem a houpací sítí. Kromě toho zde najdete např. houpací hnízdo, točidla, houpadla atd. Na povrchu hřiště leží písek. Areál vhodně doplňují pergoly, odpočinkové kameny a vyhlídková terasa. Směrem k nákupnímu centru Labe narazíte na malé oplocené hřiště s několika málo prvky.

Nepřehlédněte: Abyste žádné zajímavé místo areálu nepřehlédli, prostudujte si obrázkovou mapu na informační tabuli. U pramínku pitné vody najdete informační tabuli zajímavých míst Prahy 12. U správce areálu lze podle cedule vedle jednoho z vchodů (u základní školy) obdržet mapu pro orientační běh po katastru Prahy 12.

Doporučujeme: Protože areál je opravdu rozsáhlý, členitý a rostou zde vzrostlé stromy, představuje ideální prostor ke hře na schovávanou. Bát o děti se nemusíte, celý areál chrání vysoký kovový plot.

Sociální zařízení: Voda ano, WC ano. Sociální zařízení v přilehlé budově základní školy.

Občerstvení: Asi 300 m odtud leží sídlištní nákupní centrum s obchůdky, restaurací a supermarkety.

Doprava: Autobusy č. 139, 150, 157 - zastávka Labe. U nákupního centra je možnost parkování.

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom