hriste header

Vítkov

Popis: Děti si mohou pohrát na několika menších hřištích. První, od ulice Pražačka (13.B), je neoplocené a kromě několika drobných atrakcí ho tvoří nápaditý soubor 4 lanových pyramid vzájemně propojených provazy do jedné soustavy. Budete-li pokračovat parkem směrem k Památníku národního osvobození, dojdete k malému oplocenému hřišti (13.A), jež je určeno nejmenším dětem. Půjdete-li dál, v parku naleznete několik velkých houpaček (13.C). Povrch hřišť tvoří převážně kačírek a písek. Před parkovištěm u Památníku, u tunelu pro pěší, můžete vyzkoušet posilovnu pod širým nebem, tvořenou několika prvky z ohýbaných trubek.

Nepřehlédněte: Výlet je možné zpestřit návštěvou Památníku národního osvobození s obří jezdeckou sochou Jana Žižky. Více informací na: www.nm.cz/Hlavni-strana/Navstivte-nas/Narodni-pamatnik-na-Vitkove.html.

Doporučujeme: Navštivte Armádní muzeum Žižkov dokumentující především vojenskou historii 1. poloviny 20. století. Více na: www.vhu.cz/muzea/zakladni-informace-o-am-zizkov/.

Sociální zařízení: Voda ano  na hřišti 13.B, WC ne (možnost využít toaletu v Památníku).

Občerstvení: Na střeše Památníku je kavárna s terasou a s krásným výhledem na Prahu. Velký výběr restaurací je na Koněvově třídě.

Doprava: Tramvaje č. 1, 9, 11, autobusy č. 133, 136, 207  - zastávka Ohrada.

V Koněvově ulici u zastávky autobusu je menší parkoviště. Parkoviště najdete také u Památníku. Vjezd je však povolen pouze se souhlasem MHMP.

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom