hriste header

Újezd nad Lesy

Popis: Dětské hřiště (61) je součástí většího sportovního komplexu, který se rozkládá mezi fotbalovým hřištěm a oplocením ZŠ Masarykova. Převážně dřevěné atrakce najdete v zadní části areálu. Tvoří je houpačky, kolotoč, domek se skluzavkou pojatý jako loď, prvky k procvičení obratnosti a dvě multifunkční sestavy. Stromy poskytují částečný stín. Na povrchu roste převážně tráva nebo je položen kačírek. Areál je ale zasvěcen především sportu. Jsou zde 2 hřiště s umělým povrchem a basketbalovými koši. Kromě toho tu mají také sítě, které se hodí např. pro nohejbal nebo tenis. Velkou část plochy zabírá skate park, který hojně využívají nejen jezdci na skateboardech, ale i koloběžkách a kolech. Kromě toho zde však najdete něco výjimečného - několik uměle navršených kopců zarostlých nízkou trávou, která slouží pro trénování jízdy na BMX kolech! Součástí areálu je také rozlehlé zastřešené posezení, objekt s toaletami a několik hydrantů. Celý prostor je monitorován. V parčíku před budovou školy pak najdete několik drobných atrakcí - houpadla.

Nepřehlédněte: Od 1. 11. do 31. 3. je areál uzavřen!

Doporučujeme: Návštěva je vhodná se sportovním vybavením jako míč, kolo, koloběžka nebo skateboard.

Sociální zařízení: Voda ano, WC ano.

Občerstvení: V blízkosti autobusové zastávky Hulická a světelné křižovatky leží cukrárna, vinotéka spojená s kavárnou, pizzerie jako rychlé občerstvení a obchod s potravinami.

Doprava: Autobusy č. 251, 260, 261, 303 a 391 - zastávka Hulická. Parkovat lze před budovou školy nebo u sportovního areálu.

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom