hriste header

Sacre-Coeur

Popis: Do parku se nejlépe dostaneme z 1. patra nákupního centra Nový Smíchov. U toalet začíná přechodová lávka nad Kartouzskou ulicí, po níž dojdeme do parku, kde najdeme dětské atrakce. Oplocení má pouze hřiště s klasickými prvky pro nejmenší děti. Další atrakce jsou rozptýleny po parku. Tvoří je multifunkční lezecké sestavy, zařízení pro nácvik jízdy na skatu, opičí most atd. Nejvíc upoutá dlouhá kovová skluzavka na svahu. Pod většinou atrakcí leží písek a bohužel nejsou ve stínu. V horní části parku si starší děti a dospělí mohou vyzkoušet několik cvičebních strojů programu LifeTrail. U cvičebních stojů leží malé hřiště s umělým povrchem bez branek a basketbalových košů.

Nepřehlédněte: Pár desítek metrů pod hřištěm pro nejmenší děti se rozkládá areál Stanice přírodovědců (22.B) s upravenou zahradou, jezírkem a skleníky s akvárii a terárii, v nichž najdete desítky druhů akvarijních ryb, obojživelníků a plazů -- mj. také velkého krokodýla a několikametrové krajty. Lákadlem je také venkovní minizoo s klokany, andulkami, poníky, prasaty, lamami, pštrosy emu, atd. Najdete zde také menší dřevěné dětské hřiště s půltuctem prvků, geologickou expozici nebo meteorologickou zahrádku. Zájemci se dozvědí užitečné informace z tabulí věnovaných převážně ekologii, flóře, fauně, geologii a meteorologii.  Více informací na: www.ddmpraha.cz/index.php?kod=&id_pobocka=270.

Doporučujeme. Pokud pojedete nakupovat, návštěva parku může být pro děti skvělou odměnou.

Sociální zařízení: Voda ne, WC chemické (lze ale také použít toalety v 1. patře nákupního centra u přechodové lávky).

Občerstvení: Druhé patro komplexu Nový Smíchov nabízí široký výběr gastronomických zařízení.

Doprava: Metro B, tramvaje č. 4, 6, 7, 9, 10, 12, 14, 16, 20, autobusy č. 167, 191 - stanice Anděl. Parkování v garážích nákupního centra.

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom