hriste header

Petřín

Popis: V zeleni na jeho úbočí leží 5 dětských hřišť. Na hřišti u Hladové zdi (21.B), kousek od rozhledny, mohou děti zkusit 2 lanové pyramidy, trampolínu, houpací síť nebo kladinu. Hřiště pokrývá kačírek, plocha je však bez stínu.

Na hřišti ve Strahovské zahradě najdeme pouze několik starších prvků na udusané hlíně (21.C). Další hřiště - Srdce Petřína - ani nestojí za návštěvu. Zajímavější, byť malinké hřiště najdeme pod Petřínskými terasami. Nabízí zvláštní atrakci - 2 prohnuté ocelové kolejnice s připevněnými skaty. Je odsud krásný výhled na Prahu.

Největší hřiště (21.A) se rozkládá na Újezdě u dolní stanice lanové dráhy. Na přelomu let 2011 a 2012 prošlo kompletní rekonstrukcí. Najdete na něm kolem 15 atrakcí, které jsou určené spíše pro mladší děti. Dominují houpadla, točidla a multifunkční sestavy - jedna z nich připomíná lokomotivu. Na povrchu hřiště leží písek. V areálu, jenž je oplocen nízkým kovovým plotem, roste několik vzrostlých stromů, pod kterými lze posedět na velkých dřevěných lavicích. Jistě oceníte také dřevěné stoly, které na většině hřišť bohužel chybí. V areálu se nalézá ještě objekt správce s toaletami a pumpa.

Nepřehlédněte: Ve Strahovské zahradě vyvěrá pramen sira Nicholase Wintona, člověka, který zachránil stovky českých dětí před smrtí v nacistických vyhlazovacích táborech. V zahradě byl také založen Sad zachránců dětí.

Doporučujeme: Petřín, to je především rozhledna a zrcadlové bludiště, které by si děti neměly nechat ujít. Informace na: www.petrinska-rozhledna.cz/index.php a www.petrinska-rozhledna.cz/zrcadlove-bludiste.php/.

Sociální zařízení: Voda a WC pouze na hřišti u dolní stanice lanovky (21.A).

Občerstvení: Na Petříně je draho. Ceny rychlého občerstvení u rozhledny dokonce převyšují ty na Václavském náměstí! O něco příznivější ceny najdeme v bufetu Petřínské terasy asi v polovině kopce.

Doprava: Tramvaje č. 6, 9, 12, 20, 22 - zastávka Újezd. Vzhledem k dopravní situaci jsou možnosti parkování omezené.

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom