hriste header

Park Přátelství a Pískovcová ulice

Popis: Hřiště (35.A) je tvořeno dvěma částmi. První, určená malým dětem, není příliš velká. Je vybavena skluzavkami, pružinovými houpadly, šplhacími sítěmi a dalšími drobnými atrakcemi. Povrch je tvořen pískem. Druhá, neoplocená, se hodí i pro větší děti. Jedná se o rozsáhlou soustavu lanových překážek, o jakousi opičí dráhu. Děti mohou vyzkoušet také lanovku. Povrch hřiště je z pryžových desek, pod lanovkou je písek.

V Parku Přátelství byla vybudována soustava rybníčků, které jsou spojené říčkou. Nechybí ostrůvky, vodotrysk, nášlapné kameny, malé vodopády atd. Vodní soustava, umně zasazená mezi stromy, je snad ještě zajímavější než hřiště a děti zde mohou strávit hodně času objevováním tajemných zákoutí.

Nedaleko hlavní křižovatky v Pískovcové ulici můžete navštívit hřiště (35.B), které se pyšní značkou „Ověřený provoz“ a garantuje tak jeho bezpečnost. Hřiště je malé, na pískovém podkladě najdete pouze 5 převážně plastových drobných prvků - houpačka, houpadlo, multifunkční sestava aj. Chybí stín. V  bezprostřední blízkosti hřiště, tentokrát ve stínu stromů leží menší fitness park, který tvoří převážně několik typů hrazdy. Kromě toho si lze zahrát na menším hřišti s umělým povrchem a koši na basketbal, které jsou nelogicky na stejné delší straně sportovní plochy. U hřiště stojí stůl na ping-pong, ale bez síťky.

Nepřehlédněte: U stanice MHD Prosek začíná vycházkový okruh Vysočany - Prosek -Střížkov. Je dlouhý 9 km a zajímavá místa jsou vyznačena na mapě a informačních tabulích.

Doporučujeme: Máte-li více času, navštivte blízký areál bobové dráhy Prosek. Více informací na: www.bobovadraha.cz/.

Sociální zařízení: Voda ano, WC ne.

Občerstvení: V bezprostřední blízkosti hřiště je pizzerie s krytou terasou postavenou přímo nad jedním z rybníčků. O kus dál najdeme další pizzerii se zahrádkou a koutkem pro děti.

Doprava: Metro C, autobusy č. 136, 140, 151, 158, 177, 183, 185, 195, 295, 302, 375 - stanice Prosek. Parkování před panelovými domy nebo placené parkoviště v části parku u stanice metra Střížkov.

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom