hriste header

Opatov

Popis: Půjdete-li z Opatova ve směru na Háje (prostor centrálního parku), na louce nejprve uvidíte lanovou síťovou sestavu (jednu z největších v Praze) pro větší děti (38.A). Zajímavé je, že na lanech jsou zavěšeny repliky ryb. Sestava není oplocena, ani zastíněna. Leží pod ní kačírek.  Hned u ní se nachází pěkné veřejné hřiště na basketbal s umělým povrchem.

Cca 250 m odsud se rozkládá zajímavě řešené dětské hřiště pro menší děti (38.B). Najdete na něm 8 houpadel, menší lanovou pyramidu, špalkovou sestavu na procvičení obratnosti, 2 kovové skluzavky, velké pískoviště pod zastřešenou pergolou atd. Kromě pískoviště, nad nímž je pergola, postrádá hřiště stín. Na povrchu hřiště leží písek a litá guma.

Nepřehlédněte: Fakt, že skluzavky jsou kovové, omezuje jejich využití v parných dnech, protože slunce je rozpálí na vysokou teplotu.

Doporučujeme: Návštěva komplexu je vhodná pro rodiny s dětmi různého stáří. Starší se zabaví na lanové sestavě a basketbalovém hřišti (nezapomeňte míč), mladší na hřišti dětském.

Sociální zařízení: Voda NE, WC NE.

Občerstvení: Kompletní zázemí představují stanice metra Opatov.

Doprava: Stanice metra C, autobusy č. 136, 165, 177, 181, 213, 227, 326, 327, 328, 385, 397 - stanice Opatov. Parkování na sídlišti v blízkosti hřišť - např. ulice Křejpského nebo Tatarkova.

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom