hriste header

Ladronka

Popis: Podél Tomanovy ulice se rozkládá rozsáhlý prostor zeleně protkaný několikakilometrovou sítí asfaltových silniček určených pro cyklistiku, běh a jízdu na in-line bruslích. Na silnicích jsou vyznačeny 2 pruhy a vzdálenost. V bezprostřední blízkosti původně barokní usedlosti Ladronka (kde si lze půjčit brusle a další vybavení) najdeme první dětské hřiště (26.A) - menší, moderní, bez stínu. Na povrchu z kačírku stojí několik atrakcí: točidlo, houpačky a 2 multifunkční soustavy se skluzavkou a pavoučí sítí. Hned vedle si lze pronajmout hřiště na plážový fotbal nebo volejbal. Asi o 500 m dále u ulice Tomanovy, nedaleko zastávky U Ladronky, leží druhé hřiště (26.B). Atrakce jsou rozmístěny mezi stromy a zkusit lze např. lezeckou stěnu s plastikami žabiček nebo domek se sítí a skluzavkou. Povrch hřiště tvoří pryžové desky a tráva. Na dohled od Ladronky (východním směrem) je podél in-line stezky rozmístěno několik moderních fitness prvků pro dospělé a větší děti (26.C).

Nepřehlédněte: Hned u budovy Ladronky můžeme obdivovat krásný zahradnický artefakt – velkého páva. Cestou k zastávce U Landronky uvidíte barokní kapličku.

Doporučujeme: Pokud holdujete in-line bruslím nebo cyklistice, neměli byste si návštěvu areálu nechat ujít. Za výhodu lze také považovat, že dětské hřiště u Ladronky se nachází v bezprostřední blízkosti venkovního posezení restaurace.

Sociální zařízení: Voda ne, WC ne.

Občerstvení: V usedlosti Ladronka lze zkusit velkou restauraci se zimní zahradou a bowlingem. Tady se také pronajímají plážová hřiště.

Doprava: Autobus č. 191 - zastávka Štefkova nebo U Ladronky. Parkování je možné kolem ulice Tomanova.

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom