hriste header

Kinského zahrada

Popis: Tzv. Dolní hřiště (19.A) u Arbesova náměstí s celkem asi 10 atrakcemi tvoří např. domek s palisádou a prolézacím tubusem, velká multifunkční sestava, kladina, kolotoč atd. Většina z nich je vyrobena ze dřeva. Hřiště pokrývá písek a pryžové desky a je oplocen. K hřišti náleží také objekt správce, který je přítomen během otevírací doby.

Projdeme-li celou zahradu (v orientaci nám pomůže mapa u vstupu na Újezdě), dostaneme se k Hornímu rozlehlému hřišti (19.B). Situováno je na svahu mezi vzrostlými stromy, které poskytují dostatek stínu. Atrakcí je pouze několik - hlavní jsou 3 skluzavky na svahu. Areál má objekt pro správce a moderní sociální zařízení. Vně hřiště je pítko pro psy. Pod hřištěm můžeme obdivovat vodopád, jezírka a fontánu před Letohrádkem Kinských.

Nepřehlédněte: Návštěvu zahrady lze spojit i s prohlídkou Petřína.

Doporučujeme: V Letohrádku Kinských sídlí Národopisné muzeum, které je zaměřeno na řemesla, folklor atd. Více na: http://letohradek.webnode.cz/.

Sociální zařízení: Voda ano, WC ano (platí pro obě hřiště).

Občerstvení: Újezd je bohatý na restaurace i cukrárny. Problémem jsou ale vyšší ceny. Lze posedět také v kavárně Národopisného muzea.

Doprava: Tramvaje č. 6, 9, 12, 20, autobus č. 176 - zastávka Švandovo divadlo. Možnost parkování je vzhledem k přeplněným ulicím omezená.

 

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom