hriste header

Hvězda

Popis: V prostoru ohraničeném vysokou zdí najdeme krásný lesopark. Rostou zde převážně duby a je zde několik státem chráněných stromů. Zdejší historické zajímavosti i přírodu nám přibližují informační tabule rozmístěné u lesních cest. Hřiště jsou tu dvě. První větší hřiště (25.A) je nedaleko vstupu z ulice U Hvězdy. Zkusit si tu můžete 15 atrakcí, které jsou rozmístěny na lesní půdě mezi stromy. K nejzajímavějším patří rampa na nácvik jízdy na skatu, opičí most a kladina. Hřiště je vhodné pro všechny věkové kategorie dětí. Druhé menší hřiště (25.B) se nalézá proti budově Letohrádku Hvězda, opět na lesní půdě a mezi stromy. K atrakcím náleží např. dřevěná socha hrocha, velká houpačka vhodná i pro dospělé nebo pohyblivý most. Obě hřiště jsou zastíněná.

Celý areál obory souvisí s naší historií. Samotný letohrádek představuje zajímavou renesanční stavbu, projektovanou jedním ze synů Ferdinanda I. U zdi obory proběhla poslední fáze bitvy na Bílé hoře. A nedaleko prvního hřiště nalezneme sochu husitského válečníka Jana Roháče z Dubé.

Nepřehlédněte: V blízkosti hlavního vstupu u zdi obory v blízkosti ulice Na Vypichu leží areál Domu dětí a mládeže Praha 6 s dopravním a dětským hřištěm (25.C). Dětské atrakce jsou rozptýleny na několika místech areálu -  lanovka, lezecká stěna, pyramida, multifunkční sestavy, houpačky, kolotoč, fitness prvky nebo stůl na ping-pong. Pod atrakcemi leží kačírek, písek nebo roste tráva. Část plochy zastiňují stromy. Kromě toho je součástí areálu také hřiště s umělým povrchem a basketbalovými koši.  Pro veřejnost je areál otevřen odpoledne a o víkendech od 1. dubna do 31. října. Více informací najdete na: http://www.ddmp6.cz/dopravni-hriste/.

Doporučujeme: Ideální dobou pro návštěvu je říjen - listopad, kdy zlátne a padá listí. Obora působí v tuto dobu velmi romanticky.

Sociální zařízení: Voda ne, po areálu je rozmístěno několik chemických WC.

Občerstvení: U vstupu z ulice U Hvězdy se nachází restaurace se zahrádkou.

Doprava: Tramvaje č. 1, 18 a autobusy č. 179, 191 - zastávka Petřiny. Parkování možné kolem náměstí Heyrovského.

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom