hriste header

Hadovka - Dejvice

Popis: Dětské hřiště (24) najdete v parku u stanice tramvaje Hadovka.  Je rozděleno na dvě části. Oplocená část slouží spíše menším dětem. Tvoří ji převážně drobné prvky, jako točidla a houpačky (včetně čtyřmístné). Dominantu představuje velká multifunkční sestava se sítí, skluzavkou a šplhací stěnou. Povrch hřiště tvoří písek a pryžové desky. Nedaleko je neoplocená skupina atrakcí pro starší děti: lanovka, trenažér na nácvik jízdy na skatu, lanová pyramida a houpačky. Pod atrakcemi leží kačírek, písek a pryžové desky. U dětského hřiště byl vybudován také menší stupňovitý amfiteátr.

Nepřehlédněte: V blízkosti parku uvidíte kostel sv. Václava, který byl postaven na počátku 20. století.

Doporučujeme: Jděte parkem směrem k Vítěznému náměstí. Odměněni budete půltuctem soch a plastik, jako: „Vzduchoplavec“, „EL Niňo“ nebo „Malý Marťan“. Více se o koncepci parku dozvíte z informační tabule, kterou najdete v blízkosti prvků pro starší děti.

Sociální zařízení: Voda ano (hydrant v parku). WC ne.

Občerstvení: V dolní části parku najdete samoobslužnou restauraci s terasou. A u stanice tramvaje je prodejna potravin.

Doprava: Tramvaje č. 20, 26, autobusy č. 119, 218 - stanice Hadovka. Parkovat lze u parku. V pracovní den bývají ale ulice díky velkému množství aut zaměstnanců okolních kanceláří zaplněné.

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom