hriste header

Chodovská tvrz

Popis: V areálu (76) se nachází dětské hřiště, minigolf, discgolf, restaurace a několik soch. Dětské hřiště najdete v bezprostřední blízkosti restaurace Pavlovín, takže návštěvu areálu můžete pojmout jako posezení s přáteli a nad dětmi neztratíte dohled. Vlastní hřiště je oplocené a tvoří ho menší lanová pyramida, houpačky, kolotoč, prvky k procvičení rovnováhy, lezecké sestavy, skluzavka atd. Na povrchu leží kačírek a hřiště postrádá stín. Dětské atrakce jsou také kousek od Chodovské tvrze, skryté za stromy v části parku, která přiléhá ke kostelu Jany Milíče z Kroměříže. Můžete zkusit velké houpadlo Hags, multifunkční sestavu se skluzavkou, kolotoč, houpačku typu „hnízdo“ aj. Některé atrakce jsou oploceny nízkým plotem, jiné jsou bez oplocení. Na povrchu leží písek a stromy poskytují dostatek stínu. Hlavním lákadlem pro návštěvu areálu možná bude krásný minigolf. Vybavení si můžete zapůjčit na vratnou zálohu v restauraci Pavlovín. Totéž platí i pro vybavení na discgolf.  Koše pro tuto hru jsou rozmístěné po parku. K vybavení komplexu také patří moderní cvičební stroje. Strojů je asi půltucet a kromě toho si lze zacvičit např. na hrazdě. Pod stroji jsou pryžové desky nebo kačírek. V parku je rozmístěno také několik soch. Největší se jmenuje Památník svobody a byla osazena před několika lety. 4 další, které mohou vzdáleně připomínat sochy Maoi z Velikonočního ostrova si prohlédněte na trávníku u vstupu do Chodovské tvrze. Sama tvrz je zajímavým objektem, který děti pravděpodobně zaujme.

Nepřehlédněte: V areálu Chodovské tvrze se pořádají výstavy, koncerty, hrají se představení pro děti atd. Více informací na: www.chodovskatvrz.cz.

Doporučujeme: Pokud si chcete zahrát minigolf nebo discgolf je vhodné navštívit areál až po 11. hodině, kdy se otevírá restaurace.

Sociální zařízení: Voda ano - hydrant, chemické WC.

Občerstvení: Restaurace v areálu.

Doprava: Autobusy č. 170, 197 - zastávka Benkova. Parkování u tvrze.

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom