hriste header

Bronzová a U dráčka Soptíka - Metro Lužiny

Popis: Na dohled stanice metra (cca 200m od východu) se u ulice Bronzová rozkládá revitalizovaný komplex několika menších hřišť (53A). Nejdeme zde kolotoč, kladinu, houpačky, domek se skluzavkou, lezeckou soustavu, lanovku atd. Nejzajímavější jsou ale keramické prvky, které tvoří část plotu nebo ohrazení pískovišť. Dvě ze tří hřišť jsou oplocena. Na povrchu leží písek nebo kačírek, stín chybí. Zasportovat si lze na malém hřišti s umělým povrchem a jedním basketbalovým košem.

Nedaleko odtud (ulice Mohylová), za budovou mateřské školky Lužiny, se rozkládá další pěkné hřiště - U dráčka Soptíka (53B), nazvané podle sochy zeleného draka. Hřiště je situováno mezi oplocení školky a svah parku. Na svahu je umístěna dlouhá uzavřená kovová skluzavka - tobogan. V areálu lze zkusit asi 10 atrakcí, jako prvky na procvičení rovnováhy, kyvné točidlo Hags, pavoučí síť atd. Oplocena je pouze část pro nejmenší. Povrch hřiště tvoří kačírek a písek, většina plochy je bez stínu. V bezprostřední blízkosti ještě uvidíte hřiště na basketbal s umělým povrchem, asfaltový plácek a skate park.

Nepřehlédněte: Ve svahu u komplexu v Bronzové (vedle ZŠ Bronzová) se vyjímají 3 velké barevné keramické plastiky obličejů, které děti určitě zaujmou.

Doporučujeme: Na sídlišti se není snadné orientovat. Proto je vhodné zeptat se na přesnou polohu hřiště U dráčka Soptíka místních.

Sociální zařízení: Voda ne, WC ne.

Občerstvení: Zázemí stanice metra Lužiny.

Doprava: Stanice metra B - Lužiny. Parkovat lze v ulicích sídliště.

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom