Zoo Praha: Nejnovější přírůstek žirafího stáda je samička

Při návštěvě pražské zoologické zahrady byste rozhodně neměli minout Africký dům v horní části areálu. Čeká vás tam totiž zajímavá podívaná – mládě žirafy severní narozené 25. ledna už skotačí v expozici.

Zatím jí říkají Modelka

Veterinární prohlídka potvrdila, že 83. mládě tohoto druhu narozené v Zoo Praha je samička. Jeho matkou je Faraa původem ze Švýcarska a otcem Johan narozený v Nizozemsku. Podle chovatelů malá žirafa prospívá dobře; již v úterý dopoledne ji tak mohli spojit se zbytkem stáda. Do expozice ji samozřejmě doprovodila a na začlenění do skupiny bedlivě dohlížela matka Faraa. Nově narozená samička se otrkala velmi rychle a podle toho, jak ochotně pózovala přítomným fotografům, dostala od chovatelů pracovní přezdívku Modelka.

„My dnes už víme, jak se bude jmenovat. Chovatelé vybírají pro žirafy jména podle zavedeného pravidla: podívají se do kalendáře týden před a týden po narození malé žirafy a ze jmen, která se takto nabízejí, zvolí to, které se jim nejvíc líbí,“ vysvětlil ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a dodal: „Návštěvníkům ovšem toto jméno prozradíme až na slavnostním křtu 17. února.”

zoopraha zirafa modelka

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom

BCMath lib not installed. RSA encryption unavailable