Nevíte, co k Vánocům? Adoptujte zvíře ze Zoo Praha

Samozřejmě jen virtuálně – pražská zoologická zahrada právě rozjela další adopční kampaň.

Zvířata se v Troji mají skvěle. Přesto je zoo ráda za jakoukoli podporu veřejnosti. Protože se spektrum chovaných druhů stále rozšiřuje, je totiž hodně adeptů „sirotků“, případně dalších zvířecích druhů, které mají jen jednoho sponzora či adoptivního rodiče.

Projekt běží již několik let, každý rok ale právě před Vánoci zoo představuje nové adepty.

Pět sirotků hledá rodiče

Protagonisty nejnovější kampaně je pět druhů zvířat, která možná ani neznáte. Určitě si je ale zamilujete. Savce reprezentuje ovíječ filipínský, myš čtyřpruhá a velemyš Heaneyova, ptáky exotický vodní krasavec kolpík růžový a plazy dracéna krokodýlovitá.

Proč je adoptovat? Kromě radosti „sirotka“ i své pomůžete rozvíjet chov zvoleného zvířete přímo v zoo!

Adoptujte a staňte se chovatelem na jeden den

Pokud chcete zvířata podporovat, máte dvě možnosti, jak na to: můžete se stát adoptivním rodičem nebo sponzorem. Adoptivní rodič adoptuje „celé“ zvířátko - jednotlivé druhy chované v zoo jsou oceněny finanční částkou, která je odvozena od ročních nákladů na krmivo a další péče o daného živočicha.

Jaké jsou ceny adopce? Od tisícovky za menší druhy ptáků či plazů po padesát tisíc za slona či žirafu. Za to ale kromě dobrého pocitu získáte také pozvání na setkání adoptivních rodičů a sponzorů, roční rodinnou vstupenku, propagační předměty, večerní prohlídku, krmení žiraf anebo zážitkový program Chovatelem na jeden den.

Sponzorem se pak může stát každý, kdo zaplatí částku minimálně 100 Kč na kterékoli zvíře. Za to dostane cedulku u výběhu a bude se moci rovněž zúčastnit setkání sponzorů. 

Tak co, půjdete pro vánoční dárek do zoo? Ať už si vyberete někoho z letošní pětice nebo máte jiného favorita, určitě vás zahřeje dobrý pocit z pomoci ohroženým druhům.

zdroj: wiki.rvp.cz, tyden.cz

kolpík

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom