Dětské kolektivy mají vstup do Zoo Praha levnější

Pražská zoologická zahrada připravila výhodnější vstupné pro kolektivy alespoň deseti dětí do osmnácti let. Až do konce roku zaplatí za lístek pouhých 50 korun.

Zoologická zahrada dlouhodobě pracuje s dětmi a mládeží. A dětským kolektivům je určena i nejnovější akce, která platí pro mateřské školy, školní třídy, zájmové kroužky, či party kamarádů do osmnácti let. Jedinou podmínkou je minimálně deset členů s jedním dospělým doprovodem. Pražská zoo totiž na Mezinárodní den zvířat odstartovala novou kampaň „Vezměte svou třídu do Zoo Praha“.

Interaktivní projekt

U vchodu do pražské zoo každý malý návštěvník obdrží leták s mapou doporučené trasy a kvízovými otázkami. Po předložení vyplněného kvízu v Informačním centru u hlavního vchodu pak všichni úspěšní badatelé získají malý dárek.

Dětem určený program tak ideálně propojuje zábavu se vzděláním. Zaměřuje se jak na ohrožené druhy živočichů, které Zoo Praha chová a je možné je vidět na vlastní oči, tak na objasnění pojmů týkajících se Červeného seznamu ohrožených druhů a jeho kategorií, či na záchovné programy a plemenné knihy vedené pražskou zoo.

Gorilí kostky pomáhají

Další součást projektu pak přímo pomáhá chráněným živočichům. Před Pavilonem goril děti mohou v rámci projektu Gorilí kostky napsat gorilám na kostičky vzkaz a pořídit snímek, na němž bude vidět, kolik kostiček v tubusu s měřítkem poskytují na sbírku Pomáháme jim přežít.

A do třetice mohou v prostoru herního areálu Rezervace Bororo soutěžit v doplňování slov do obří křížovky.

PRO ŠKOLÁKY TAKÉ ZOOŠKOLA

Během školního roku se můžou mladí zájemci o zoologii zúčastnit také jednodenní zooškoly. Připravena jsou 4 témata - Plazi, Ptáci, Krmení je věda a Džungle jako živá

Termíny na školní rok 2018/2019:

  • 30. 10. Plazi, 12 – 15 let
  • 15. 2. Ptáci, 12 – 15 let
  • 22. 2. Krmení je věda, 12 – 15 let
  • 3. Krmení je věda, 12 – 15 let
  • 8. 3. Džungle jako živá, 12 – 15 let

INFORMACE O ZOO

Otevírací doba:

Vstupné:

  • dospělí 200 Kč
  • děti, studenti a důchodci 150 Kč
  • důchodci nad 70 let 1 Kč
  • dětské kolektivy 50 Kč (minimum 10 dětí)

Foto: Ilustrační foto Petr Hamerník

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom