Pražská zoo láká na malou zebru

Server TripAdvisor zveřejnil nový žebříček nejlepších zoologických zahrad světa. Zoo Praha je podle tohoto prestižního cestovatelského serveru i pro rok 2018 na pátém místě! No a pokud se do zahrady vypravíte, uvidíte třeba čerstvé zebří mládě.

Mládě zebry Böhmovy, které se narodilo na konci srpna, je klisnička. Její matkou je patnáctiletá Dalmácie a otcem třináctiletý hřebec Henry, který pochází z Arnhemu. Podle chovatelů se má mládě čile k světu a návštěvníci ho již mohou vidět ve výběhu. 

Poslední mládě zebry Böhmovy odchované v Zoo Praha se narodilo v roce 2015 a dostalo jméno Dante, nová zebří holčička na své jméno zatím čeká.

O zebrách

Zebry jsou stejně jako koně lichokopytníci. Jejich typickým znakem je tmavé a světlé pruhování, které se liší nejen mezi různými druhy, ale i mezi jedinci. Jde tedy o něco jako otisky prstů. A proč zebry vlastně mají pruhy? Patrně proto, že díky nim je jejich obrys těžko čitelný ve vysoké trávě, a tak je zvíře chráněno před predátory.

Zebry žijí v různě početných a organizovaných skupinách, od menších harémů po velká stáda. Základem společenského uspořádání stád jsou harémy vedené jedním hřebcem, jindy se jedná o skupiny klisen nebo mladých hřebečků.

Zebra Böhmova je stepní zebra, žije v savaně a buši, vždy poblíž vody, za kterou ale někdy putuje i na velké vzdálenosti. V období migrací se zebry sdružují do tisícových agregací, velmi často společně s pakoni i jinými antilopami.

Zebry v Praze

Pražská zoo chová dva druhy zeber, zebry Grévyho a zebry Böhmovy. Poprvé to bylo v letech 1949 − 1970, podruhé od roku 2004. V první etapě bylo odchováno 15 mláďat, ve druhé v Troji zpočátku chovali jen klisny, ke kterým se hřebec připojil v roce 2014. Letošní samička je od té doby druhé narozené mládě.

zoo praha mala zebra

VÍKENDY V ZOO

  • 8. - 9. 9. Pavoučí víkend
  • 15. 9. Den Jižní Ameriky
  • 22. 9. Mezinárodní den goril
  • 30. 9. Zooškola pro dospělé

INFORMACE O ZOO

  • U Trojského zámku 120/3, Praha 7

Otevírací doba:

  • září, říjen: 9:00 – 18:00

Vstupné:

  • dospělí 200 Kč
  • děti, studenti a důchodci 150 Kč
  • důchodci nad 70 let 1 Kč

www.zoopraha.cz

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom