Do Zoo Praha na komentovaná krmení a do otevřených pavilonů

Více než šest set osmdesát druhů zvířat mohou návštěvníci v těchto dnech pozorovat v Zoo Praha. Po dlouhých měsících je otevřena i většina pavilonů a veřejnost tak konečně může například vidět nejčerstvější mláďata v Rákosově pavilonu nebo ve venkovních prostorách sledovat tapíří slečnu Jasmínu. Každý den na návštěvníky čekají i komentovaná krmení, aktuálně jich Zoo Praha nabízí hned dvacet.

K dnešnímu dni už je zpřístupněn téměř celý areál pražské zoo. Byla otevřena například i Indonéská džungle a návštěvníci mohou poprvé od podzimu sledovat malého samečka orangutana sumaterského Kawiho ve vnitřních i venkovních prostorách. Od znovuotevření v polovině dubna se v Zoo Praha narodilo hned 377 mláďat, z nichž většinu mohou návštěvníci právě nyní pozorovat v jejich expozicích.

Ve výběhu nosálů bělohubých se samice Opička stará o svá dvě dlouho očekávaná mláďata. V Rákosově pavilonu jsou nyní k vidění mláďata trichů orlích, nestorů kea a arů hyacintových. Stále ještě „pruhovaným pyžamem“ se chlubí mladá samička tapíra jihoamerického Jasmína, jejíž výběh je umístěn v dolní části areálu.

zoo 1

Foto: V dolní části areálu Zoo Praha mohou návštěvníci pozorovat teprve dva měsíce starou samici tapíra jihoamerického Jasmínu. Mladá samička se narodila na konci dubna a je nositelkou jedinečných a v evropském chovu dosud nezastoupených genů.  Autor: Oliver Le Que, Zoo Praha

Během letních měsíců se návštěvníci mohou znovu těšit také na sledování krmení varanů komodských. To bude probíhat jednou za čtyři týdny. Nebudou chybět ani melounové středy u velkých želv a pokračuje i pravidelný veterinární trénink lachtanů jihoafrických. Až do odpoledních hodin po celé léto budou probíhat také další komentovaná krmení a setkání se zvířaty. Celkový přehled najdete zde.

Zoo Praha návštěvníkům představuje zvířata a expozice, které jinde neuvidí – sloní princezny Lakunu a Amalee, celou skupinu ďáblů medvědovitých nebo samce Richarda a ostatní gorily nížinné.

Pokladny jsou otevřeny každý den od 9 do 19 hodin, návštěvníci mohou ovšem zůstat v areálu až do 21 hodin. Mohou se svézt lanovkou s výhledem na Prahu či s dětmi navštívit dětskou zoo a další atrakce pro nejmenší návštěvníky. V provozu jsou také restaurace, obchody se suvenýry a stánky s občerstvením.

zoo 3

Foto: Jedním z mláďat, která nyní mohou návštěvníci pozorovat v Rákosově pavilonu, je ara hyacintový. Autor: Petr Hamerník, Zoo Praha

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom