Pomozte pražské zoo v době koronaviru

V důsledku dalších vládních koronavirových nařízení se opět uzavřela pražská zoo v Troji. Brána zůstane zamčena předběžně 17 dní. A to je pro zoologickou zahradu velká ztráta. Víte, jak můžete pomoci?

„Pro Zoo Praha je to další velká rána. Znovu budeme tratit na vstupném i na dalších příjmech. Na pronájmu stánků a restaurací, prodeji suvenýrů, parkovném apod. Naproti tomu výdaje příliš snižovat nemůžeme. Nadále platíme krmivo, energie i mzdy,“ sdělil k aktuální situaci ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Přesto, že má pražská zoo silného zřizovatele, hlavní město Prahu, se kterým vyjednává o podpoře, jeho zdroje nejsou neomezené. A tak zahrada ráda uvítá pomoc veřejnosti.

 KMB8356 sRGBzoo praha krest

Foto: V pražské zoo proběhl křest nové knihy Supi v hotelu Continental, více informací najdete v našem článku 

Vstupenka na lepší časy

Ještě nikdy se v historii Zoo Praha nestalo, aby musela být na tak dlouho uzavřená pro veřejnost. Na jaře to bylo 45 dní a nyní přišlo další uzavření. Ke zmírnění dopadů této náročné doby byl založen projekt Vstupenky na lepší časy.

Jednorázová vstupenka je k zakoupení elektronickou cestou přes speciálně vytvořený e-shop. Nabízí se ve čtyřech cenových hladinách - 500 Kč, 1 000 Kč, 5 000 Kč a 10 000 Kč. Vstupenka je platná až do konce roku 2021, a pomůžete tím lidem i zvířatům překlenout náročné období.

Zoo bude zveřejňovat žebříček držitelů těchto vstupenek a deset nejštědřejších provede po areálu sám Miroslav Bobek.

Sbírejte plody

Zoo nabízí i další formy, jak můžete pomoci. Některé vás nebudou nic stát a zvířátka je hodně ocení. Nasbírat můžete totiž různé plody jako jablka, hrušky, jeřabiny, arónii, šípky, dýně, kadeřávek, žaludy nebo kaštany.

V Troji budou připravená dvě sběrná místa, kde je můžete předat. Jedno bude u hlavního vchodu a druhé u služebního vjezdu z ulice Pod Hrachovkou.

Případně můžete přinést i suché pečivo, především chleba, housky, rohlíky a veky. Ale pozor, pečivo by nemělo být sladké ani posypané hrubou solí. Vlašské ořechy prosím nenoste.

A při sběru plodů také nezapomeňte na volně žijící zvířátka ve vašem okolí!

zoo uzavrena

ZOO PRAHA

Foto: Archiv zoo

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom