Zoo opět v covidovém režimu

Chystáte se do pražské zoo? V souvislosti s opatřeními zamezujícími šíření nového koronaviru vás čeká pár omezení, přesto je ale na co se dívat.

Od soboty 19. září přistoupila pražská zoo dobrovolně, v zájmu návštěvníků i zvířat samotných, k několika omezením. Pro veřejnost je do odvolání uzavřen pavilon Indonéská džungle a expozice lemurů, a to proto, že jako naši blízcí příbuzní se primáti mohou nakazit COVIDem-19. Orangutani a makaci v Indonéské džungli totiž s návštěvníky sdílejí jeden uzavřený prostor a lemuři se k nim ve venkovní expozici přibližují na zcela minimální vzdálenost. Chovatelé proto své svěřence nechtějí ohrozit.

Výroční slavnost letos jen symbolicky

Omezení se dotknou i chystaného doprovodného programu - v září hlavně chystaných výročních oslav, které připadají na 28. 9. Původně bylo v plánu slavnostně znovuotevřít Pavilon hrochů, kde byl vyřešen problém s filtrací vody a hrochy tak je konečně možné pořádně pozorovat, a to včetně nového samce Tchéca. Do Pavilonu hrochů se návštěvníci mohou přijít podívat, ale hromadná akce spojená s Výroční slavností se zde konat nebude.

V pondělí 28. září ji mezi 8. a 12. hodinou nahradí živé vstupy ve vysílání ČT24. Výroční slavnost se letos omezí na vernisáž výstavy „Fotím v Zoo Praha“, která se uskuteční od 13 hodin u Vzdělávacího centra a křest nové knihy ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka.

Nová panda

Na co se naopak návštěvníci určitě těšit mohou, je nová samice pandy červené jménem Regica. Přijela z Chorvatska a dělá společnost samci Patovi. Seznámení nového páru už proběhlo. „Mají v zázemí seznamovací prostor, kde na sebe vidí a mohou se vzájemně očichat. Pat tedy již delší dobu věděl, že tady samice je. Chodil po výběhu a značkoval si ho, aby pandí slečna stoprocentně poznala, že tady je i on,“ popisuje vrchní chovatelka malých savců Denisa Zběhlíková.

Pandy červené jsou velmi choulostivé a jejich chov je náročný. Snad to tedy Regice s Patem klapne…

Maximální možný počet návštěvníků v jednom dni zatím, na rozdíl od jarních opatření, není nijak omezen. Počítadlo v záhlaví webu Zoo Praha má informativní funkci a zobrazuje celkový počet návštěvníků v daném dni.

ZOO A ROUŠKY

Ve všech vnitřních prostorech v areálu zoo je nutné mít zakrytá ústa a nos. Toto pravidlo se vztahuje na všechny pavilony, vnitřní části expozic, na obchody i toalety. V restauracích je rovněž nutné mít zakrytá ústa a nos, výjimkou je zde doba, kdy konzumujete jídlo. Při pohybu v areálu dodržujte rozestupy od ostatních osob alespoň 2 m (netýká se rodin). Po areálu jsou rozmístěny stojany s dezinfekcí.

zoo rouska


INFORMACE O ZOO

Adresa: U Trojského zámku 120/3, Praha 7

Otevírací doba září: 9:00 – 18:00 hodin

Vstupné:

  • dospělí 250 Kč
  • děti a studenti 200 Kč
  • důchodci 150 Kč
  • důchodci nad 70 let 1 Kč

Foto: archiv zahrady

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom