Zoo Praha: Vyfoťte tasmánského čerta a vyhrajte

Trojská zoologická zahrada vyhlašuje další ročník fotografické soutěže Fotím v Zoo Praha, která je určena dospělým i dětským fotografům divoké přírody ve výbězích zahrady i mimo ně.

Na konci května byla v Zoo Praha otevřena nová expozice tasmánské a australské fauny – Darwinův kráter, která přibližuje více než dvě desítky druhů pocházejících z nejmenšího kontinentu. Nejvýznamnější ze všech obyvatel Darwinova kráteru jsou ďábli medvědovití – označovaní také jako „tasmánští čerti“, které pražská zoo získala přímo z Tasmánie jako teprve druhá v Evropě. Návštěvnicky atraktivní ale jsou i další části expozice, zejména průchozí výběh klokanů.

Fotosoutěž ze zoo

Atraktivní je nová expozice i pro fotografy. A právě proto je jedním z témat letošního ročníku návštěvnické fotosoutěže Fotím v Zoo Praha. Dalšími aktuálními tématy jsou letošní sloní holčičky a z minulých ročníků se opakuje téma příroda v pražské zoo, tedy příroda mimo expozice a výběhy, česká fauna a flora, které se v Troji daří.

Jaké jsou kategorie?

Vše je opět rozděleno na tři kategorie, jednu dětskou a dvě dle druhu fotoaparátu - Fotí dospělí, která je určena pro ty, co snímky pořizují na fotoaparáty a mnohdy se rovnají profesionálům a Foceno mobilem pro ty, kdo na svůj telefon zachytili nějakou zajímavou momentku. Dětská kategorie je určena dětem od 6 do 15 let věku.

zoopraha fotim zoo

Foto: Hvězdou expozice je tasmánský čert aneb ďábel medvědovitý

Jak soutěž probíhá?

Fotografie se nahrávají přes aplikaci na stránkách pražské zoo. Uzávěrka je do konce srpna, pak porota Zoo Praha + renomovaný profi fotograf jako předseda poroty vyberou 20 snímků z každé kategorie. 9. září vypukne semifinále, které už bude v rukou veřejnosti.

Hlasovat pro nejlepší fotografie bude možné na Facebooku Zoo Praha. Deset vybraných obrázků z každé kategorie bude od 28. září vystaveno v Zoo Praha a z nich pak vzejdou úplní vítězové, pro které budou jednak hlasovat diváci a jednak odborná porota. 5. prosince se pak na Dni sponzorů a přátel Zoo Praha vyhlásí výsledky.


JAK NAHRÁT FOTO?
  • Do 31. 8. přes www.zoopraha.cz/fotosoutez2020 
  • Pouze foto z návštěvy Zoo Praha v aktuálním roce, tj. od 1. 1. 2020.
  • Na každé téma může jeden účastník poslat pouze jednu fotografii
INFORMACE O ZOO

Adresa:

  • U Trojského zámku 120/3, Praha 7

Otevírací doba:

  • červenec, srpen: 9:00 – 19:00

Vstupné:

  • dospělí 250 Kč
  • děti a studenti 200 Kč
  • důchodci 150 Kč
  • důchodci nad 70 let 1 Kč

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom