Pražská Zoo vybrala na pomoc australské fauně přes 20 milionů korun

Požáry, které v Austrálii vypukly na podzim 2019, postihly tamní přírodu. Nejvíce byla zasažena jihovýchodní část kontinentu, a přesně tam celkem poputuje 22 761 332 korun, které se vybralo od 18 265 dárců.

„Mnozí z těch, kdo se rozhodl přispět na záchranu zvířat i rezervací postižených v Austrálii požáry vložil svou důvěru v Zoo Praha. Byla to pro  nás veliká část. A jsme hrdí na to, že do této chvíle se na našem sbírkovém kontu sešlo neuvěřitelných 22 759 152 Kč,“ řekl ředitel pražské Zoo Miroslav Bobek.

Do jakých částí poputují prostředky, mohou zájemci zjistit v publikaci „Pomoc pro Austrálii“, kterou si mohou zdarma stáhnout na www.zoopraha.cz/australie. Přispěvatelé do australské sbírky si ji mohou vyzvednout vytištěnou v zoo, nebo si ji nechat zaslat poštou.

Titulni strana brozury

Publikace na čtyřiceti stranách doplněných mnoha fotografiemi popisuje jak bezprostřední pomoc zvířatům postiženým požáry, tak dlouhodobé projekty na ochranu ohrožených druhů původní australské fauny, jejichž situaci tyto požáry ještě výrazně zhoršily.

Díky české pomoci se tak zvyšuje šance na přežití například pro jižní klokany horské, ikonické paropuchy corroboree nebo výjimečné vakoplchy trpasličí.

zaba

Foto: Zoo Praha

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom