Hudební vycházky v Zoo Praha slaví již 15 let

Tradiční „promenádní“ koncerty zvané Hudební vycházky se konají v pražské zoo před Gočárovými domy. Nejen tedy za zvířaty, ale i za hudbou můžete dorazit každou neděli až do začátku října.

V letošním roce jde již o patnáctý ročník nedělních dvouhodinových koncertů pod širým nebem, které si můžete vyslechnout před Gočárovými domy v horní části zoologické zahrady. Koncertům přihlíží stále více hudebních fajnšmekrů, které sem naláká neformální prostředí a kvalitní hudební dramaturgie.

Klasika česká i světová

Letos se odehraje osmnáct koncertů, zazní klasika starší i současnější, česká i světová. A vystoupí také hudební tělesa více i méně zvučných jmen. K těm prvním rozhodně patří Pražské hudební kvinteto, které 21. června zahraje sklady George Bizeta a Ludwiga van Beethovena.

Soubor s dlouhou tradicí

Jde o soubor s dlouhou tradicí - Pražské dechové kvinteto bylo založeno již v roce 1928 Dr. Václavem Smetáčkem, hobojistou a pozdějším slavným dirigentem. V roce 1968 jeho činnost obnovil flétnista a profesor Pražské konzervatoře Jan Hecl a vedl soubor po čtvrt století.

Světové festivaly a pražská zoo

Hudební kritikou je soubor v nynějším složení hodnocen jako jeden z nejlepších dechových ansámblů současnosti. To potvrzuje řada mezinárodních ocenění včetně francouzské ceny „Choc du Monde de la Musique 1999“ za nejlepší nahrávku roku z celosvětové produkce, i to, že kvinteto pravidelně koncertuje na významných festivalech v Evropě a USA – a také v pražské zoologické zahradě.

Hudební vycházky ukončí Mozart

Nedělní koncerty v zoo pokračují až do neděle 4. října, kdy se s návštěvníky rozloučí muzikanti z Uni kvartetu skladbami Josepha Haydna a Wolfganga Amadea Mozarta. Koncerty se konají vždy od 11:00 a 13:00 hodin, samostatnou vstupenku ani oblek nepotřebujete.

zoopraha hudebni prochazky


HUDEBNÍ VYCHÁZKY V ČERVNU

7. 6. Hudba Kalich (B. Smetana, G. Verdi)

14. 6. Musica per tre (D. Milhaud, J. Ibert)

21. 6. Pražské dechové kvinteto (L. van Beethoven, G. Bizet)

28. 6. Trio Iuventa (W. A. Mozart, B. Martinů)

INFORMACE O ZOO

U Trojského zámku 120/3, Praha 7

Otevírací doba:

  • červen: 9:00 – 19:00

Vstupné:

  • dospělí 250 Kč
  • děti a studenti 200 Kč
  • důchodci 150 Kč
  • důchodci nad 70 let 1 Kč

Foto: archiv

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom