Zoo Praha nabízí virtuální adopci

Život v zoologické zahradě jde dál i bez návštěvníků, úbytek peněz ze vstupného je ale citelný. Jak pomoci? Třeba virtuální adopcí – a na výběr je i letošní sloní mládě!

Za dobu, kdy je Zoo Praha uzavřena, zde přišlo na svět přes šedesát mláďat téměř třiceti druhů zvířat. Žádné z nich však doposud na vlastní oči neviděl jediný návštěvník. Některá si lze prohlédnout alespoň na YouTube kanále zoologické zahrady.

Sloní mimino se má k světu

Asi největší počet zhlédnutí mají momentálně videa s novou pražskou hvězdou - samičkou slona indického, která se mámě Tamaře narodila 27. března. Sloní slečna vážila 92 kilogramů, momentálně už si i s matkou užívá slunné dny ve venkovním výběhu. Přes mříže se už potkala i s otcem Aknhorem. Pražská zoo očekává narození ještě druhého mláděte, březí je i samice Janita.

zoo slune

Jak pomoci zoo?

Právě sloní mládě by tak bylo obrovským diváckým tahákem - momentálně ale zoo denně přichází o obrovské sumy ze vstupného. Zahrada podle jejího ředitele Miroslava Bobka nechce situace využívat a vypisovat sbírku. S ohledem na povahu zdejší práce není na pořadu dne ani dobrovolnická činnost. Přesto ale podle Bobka přispět lze – sponzoringem nebo adopcí právě některého z “mláďat nouzového stavu”.

Každé zvíře chované v pražské zoo je oceněno finanční částkou, která je u jednotlivých druhů odlišná a je odvozená od ročních nákladů na krmivo a další péči o dané zvíře. Adoptivní rodiče tak musí zaplatit roční příspěvek, který je uveden u jednotlivého druhu na seznamu, naopak pro sponzory stačí zaplatit minimálně 100 Kč. Speciální kategorií, spíše pro dárce z firemní sféry, je tzv. partner chovu. V tomto případě se jedná o dar ve výši 100 000 Kč. Více info na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

KOHO MŮŽETE ADOPTOVAT?
  • agama stepní (Trapelus sanguinolentus) 1 000 Kč
  • buvolec běločelý (Damaliscus pygargus phillipsi) 6 000 Kč
  • dikobraz jihoafrický (Hystrix africaeaustralis) 2 500 Kč
  • emu hnědý (Dromaius novaehollandiae) 6 000 Kč
  • klokan horský (Macropus robustus robustus) 8 000 Kč
  • lemur kata (Lemur catta) 6 000 Kč
  • nestor kea (Nestor notabilis) 6 000 Kč
  • slon indický (Elephas maximus) 60 000 Kč
  • sova pálená (Tyto alba) 3 500 Kč

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom