Zoo Praha v době epidemie

Pražská zoo je sice veřejnosti uzavřena, život v ní ale jde dál. Jak to ukazuje i nový YouTube kanál.

Zoo podle ředitele Miroslava Bobka funguje bez větších problémů. V areálu zahrady pracují hlavně ti, kdo mají na starost zvířata a nejzákladnější provoz: kurátoři, chovatelé, veterinář, krmiváři, údržbáři... Což je asi třetina zaměstnanců. Pokračují také stavební práce, jako je výstavba nového pavilonu goril.

Videa ze zoo

V zoo se jako každé jiné jaro také rodí nová mláďata, jiná zvířata, jako třeba slonice, se na porody připravují, u ledních medvědů zrovna probíhá prvotní fáze rozmnožovacího cyklu. A aby o tohle všechno návštěvníci nepřišli, začal Miroslav Bobek i chovatelé natáčet krátká videa. Ukazují život v prázdné zoo, zvířata, když je nikdo nevidí, nová mláďata i vzácné ďábly medvědovité, jak zkoumají svůj nový výběh.

Krátce ze zoo

Jednoduchá krátká videa z uzavřené Zoo Praha jsou denně natáčena na mobilní telefony, Zahrada jich zatím publikovala přes 40. YouTube kanál nazvaný “Krátce ze zoo” si už získal přes 2 500 sledujících a tisíce dalších uživatelů videa sledují na Facebooku Zoo Praha. Užijte si také alespoň online krásné jarní období rození mláďat!

YouTube kanál zde


UNIKÁTNÍ DVOJČATA

V pátek 13. března se v zoo narodila dvojčata vzácného lemura kata. Ten podle Červené knihy IUCN patří mezi ohrožené druhy. Ve volné přírodě se vyskytuje pouze na ostrově Madagaskar. Ještě před dvojčaty, začátkem března, se v Troji šestileté samici Ance narodilo letošní první lemuří mládě. Zdejší lemuří skupina tak čítá už celkem osm členů a všichni v zoo doufají, že je brzy ukáží veřejnosti i „naživo“.

PROVOZ PRAŽSKÉ ZOO

Zoo Praha je až do odvolání pro veřejnost uzavřena. Po skončení mimořádných opatření se ale máte na co těšit, otevřen bude nový Darwinův kráter se vzácnými ďábly medvědovitými. 

zoo lemur

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom