Běh pro Zoo Praha

18. dubna vyrazí velcí i malí běžci do Troje, aby si nejen zaběhali, ale také pomohli záchranným projektům pražské zoologické zahrady. Máte-li o akci také zájem, přihlásit se můžete už nyní.

Běh pro Zoo Praha už tradičně organizuje studentský spolek Drosophila s podporou Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Běžeckým odpolednem sportovce i další návštěvníky provede moderátorka Markéta Ježková.

Připraveny budou dvě základní trasy o délce 5 a 10 km, start i cíl budou na parkovišti pod Trojským zámkem. Akce začne ve 12 hodin dětskou kategorií.

Kde pomůžete?

Celý výtěžek akce bude věnován na projekt ZOO Praha „Pomáháme jim přežít“. Loňského ročníku běhu se zúčastnilo 549 běžců a běžkyň, na projekt se vybralo 137 250 Kč.

Pražská zoo se v rámci tohoto projektu intenzivně věnuje ochraně ohrožených druhů zvířat přímo v jejich domovině. Jde například o každoroční převozy koní Převalského z pražské zoo zpět do mongolských stepí, kde byli v minulosti vyhubeni anebo projekt Toulavý autobus, v němž jde o ochranu goril, pralesních slonů a dalších zvířat ve střední Africe.

Zoo Praha pomáhá přežít celé řadě dalších druhů, od kriticky ohrožených krokodýlů gaviálů v Indii až po supy mrchožravé a orlosupy bradaté v evropských horách.

Proběhněte si Troju

Pokud si chcete zasportovat a zároveň přispět na projekt Pomáháme jim přežít, přijďte 18. dubna na Běh pro Zoo Praha. Tratě budou rovinaté, podél řeky a zelení. Není tedy pochyb, že limit hodinu a půl od startu splní každý z běžců. Připraven bude i doprovodný sportovní program.

HARMONOGRAM AKCE
  • 12:00 start děti na 300 m (do 6 let), 600 m (do 9 let) a 1000 m (do 12 let)
  • 14:00 start dospělí na 5 km
  • 14:40 start dospělí na 10 km
INFORMACE O AKCI

18. dubna 2020

Parkoviště před Trojským zámkem

Startovné:

  • Do 29. 2. 250 Kč bez trička, 500 Kč s tričkem
  • Od 1. 3. 300 Kč bez trička, 550 Kč s tričkem
  • Na místě 400 Kč (pouze bez trička) jen do vyčerpání kapacity
  • Pokud závodník odevzdá na startu starý telefon včetně baterie, získá dárek

Registrace: přihlásit se můžete zde

Foto: archiv

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom