Zoo Praha: Strážce přírody už nejen pro školy

Soutěž ve sběru starých mobilů a tabletů, kterou vyhlašuje Zoo Praha, letos v nové podobě!

Soutěž Staň se strážcem pralesa, která již několik let byla v pražské zoo určena pro školy, má letos nový koncept. Koná se ve spolupráci se společností REMA Systém, a.s., tentokrát však jako samostatný projekt – a nově nejen pro školy.

Oč jde?

Sběrem starých mobilních telefonů či tabletů děti pomáhají gorilám nížinným a dalším ohroženým druhům. Za každý odevzdaný přístroj dostane Zoo Praha 10 Kč, které jdou na sbírkové konto „Pomáháme jim přežít“ a je z nich podporována ochrana přírody přímo ve střední Africe.

Jak soutěžit?

Od letoška je soutěž určena pro jakýkoliv dětský kolektiv – minimum je 10, maximum 35 zúčastněných dětí. Například tedy kroužky, družiny, ZUŠky anebo prostě velké rodiny, podmínkou je věk do 18 let plus zastřešující dospělák. Soutěž je celoroční, vyhlášena byla v únoru a sbírá se do konce října. Vyhlášení výherců se uskuteční na každoročním Dni sponzorů (5. 12. 2020), kam budou výherci spolu s dospělou osobou, která je přihlásila, a se svými rodinami pozváni.

Do zoo za korunu a další ceny

Zúčastnění získají čestné vstupenky do zoo za symbolickou 1 Kč – a to v jakémkoliv termínu, stačí sesbírat minimálně tři mobily (na deset dětí bude mít zdarma vstup jeden dospělý doprovod). Pokud ale budou sběrači pilní, za 100 a více sesbíraných telefonů získají k předem rezervovanému termínu zvýhodněného vstupu i program – „Komentovanou vycházku za zvířecím oblíbencem ze Zoo Praha“, oblíbence si samozřejmě vyberou sami.

Vítěz ovládne zoo

A skupiny s nejvíc nasbíranými zařízeními získají navíc zoologické zážitkové programy:

  1. místo: Děti vládnou zoo
  2. místo: 24 hodin v zoo
  3. místo: Prohlídka zoo s návštěvou zázemí
RODINNÝ TIP NA ÚNOR

V sobotu 29. února se v Zoo Praha koná oslava mezinárodního dne ledních medvědů v rámci roční kampaně Dny zvířat v Zoo Praha. Připraven je bohatý program, jako třeba předání enrichmentu, výroba velké ledové sochy ledního medvěda nebo naučná stezka, kde se o těchto zvířatech dozvíte fakta a fikce. O medvědí a jiné ceny bude možné i soutěžit. Začínat se bude v 9:30 hodin.

INFORMACE O ZOO

U Trojského zámku 120/3, Praha 7

Otevírací doba:

  • únor: 9:00 – 16:00
  • březen: 9:00 – 17:00

Vstupné:

  • dospělí 250 Kč
  • děti a studenti 200 Kč
  • důchodci 150 Kč
  • důchodci nad 70 let 1 Kč
  • www.zoopraha.cz

zoopraha strazci pralesa lachtan

Foto: archiv zahrady

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom