Pomáhejte přírodě se Zoo Praha

V sobotu 8. února se v pražské zoologické zahradě konají dvě akce, které jsou zaměřené na českou přírodu.

Hned v 9:00 hodin ráno se zájemci o ornitologii za doprovodu zkušeného odborníka Jana Grünwalda vydají na procházku kolem Vltavy, aby se seznámili s v metropoli zimujícími vodními ptáky. Na úseku podél Císařského ostrova se dají opeřenci skvěle pozorovat, je tu dokonce malý štěrkový ostrov, který si okřídlenci oblíbili coby místo odpočinku.

Kachny, kormoráni i slípky na Vltavě

Pozorovat je zde možné kachny plovavé (jako je kachna divoká, vzácněji hvízdák eurasijský, kopřivka obecná anebo čírka obecná), ale i potápivé (zrzohlávka rudozobá, polák velký, polák chocholačka, hohol severní, morčák velký). Žijí tu také lysky černé i slípky zelenonohé. Ve velkém množství zde zimují kormoráni velcí – využívají jak stromy na Císařském ostrově s větvemi převislými nad vodou, tak i břehy severního cípu ostrova v Podbabě.

Pokud budou mít účastníci vycházky štěstí, uvidí i vzácné druhy, jako je polák kaholka či morčák malý. Sraz je u hlavního vchodu do zoologické zahrady, vycházka k Vltavě je zdarma.

Postavte hmyzu hotel

A pokud nebudete po vycházce moc zmrzlí, anebo pokud se vám nechce brzy vstávat, dorazte do zoo ještě na 10:30 hodin, kdy se bude ve Vzdělávacím centru konat přednáška zaměřená na význam hmyzích hotelů a na druhy, jež tyto hmyzí hotely mohou obývat. Tyto mnohdy velmi dekorativní stavbičky představují totiž v zahradě nejen okrasný prvek, ale navíc jsou praktické a užitečné. Přednášet bude Mgr. Dagmar Říhová, Ph.D.

Na celý den je také připraven zajímavý program ve Vzdělávacím centru na téma „Pomoc zvířatům v zimním období i nadcházející ranní a letní sezoně“. V Rezervaci Bororo pak na návštěvníky čekají vystoupení, hry a soutěže.


ÚNOR V ZOO

9. 2. Den chovatelů želv

11. 2. Enrichmentový workshop

16. 2. Zooškola pro dospělé na téma Zbavte se fóbií

21. 2. Zooškola pro děti na téma Krmení je věda

25. 2. Enrichmentový workshop

28. 2. Zooškola pro děti na téma Krmení je věda

29. 2. Mezinárodní den ledních medvědů

INFORMACE O ZOO

Adresa:

  • U Trojského zámku 120/3, Praha 7

Otevírací doba:

  • únor: 9:00 – 16:00

Vstupné:

  • dospělí 250 Kč
  • děti, studenti 200 Kč
  • ZTP a důchodci 150 Kč

www.zoopraha.cz

Foto: archiv

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom