Ohřejte se v Zoo Praha

Indiánské teplé léto je za námi a začíná správný sychravý podzim. I ten si ale můžete zpestřit návštěvou pražské zoo – ve vyhřívaném pavilonu na návštěvníky čeká každou listopadovou sobotu bohatý program.

Akce s názvem Ohřejte se v zoo se koná každou listopadovou sobotu v Pavilonu šelem a plazů. Zde na návštěvníky čeká bohatý program, vhodný pro všechny věkové kategorie.

Nejen velké kočky

Pavilon se nachází v dolní části zoo kousek od oblíbeného pavilonu goril a je určen hlavně pro kočkovité šelmy – najdete tu lvy, tygry, levharty obláčkové, kočky rybářské nebo třeba exotické jaguarundi. Kromě nich zde však rovněž žije množství zvířat, která v návštěvnících mohou vyvolat spíš strach anebo odpor – jde o plazy či obří hady.

Atrium pavilonu vytváří prostředí pro velké pozemní leguány z Karibiku, akvaterárium je zase domovem obyvatel jihoamerických řek, například anakond a dravých ryb.

Unikátní Kattakum

Světovým unikátem je terárium Kattakum, smíšená expozice plazů středoasijských pouští. Má podobu velké písečné duny a pohromadě zde žije celkem osm druhů středoasijských ještěrů společně se želvou stepní a želvou hvězdnatou. Místní obyvatelé se odlišují stylem života, potkat by se ale mohli i ve svém přirozeném prostředí, a proto jim chovatelé vytvořili expozici, jakou jinde na světě nenajdete. O tom, že se jim v pražské zoo společně daří, svědčí i to, že se všechny zdejší druhy podařilo už úspěšně rozmnožit.

Poznejte plazy

A právě v Pavilonu šelem a plazů jsou na listopadové soboty připraveny ukázky enrichmentu (tedy hraček a herních prvků obohacujících život zvířat) pro šelmy, vzorky přírodnin, výtvarné aktivity s tematikou šelem a plazů nebo znalostní soutěž o drobné ceny. K tomu se vždy ve dvě hodiny uskuteční komentované krmení kočkovitých šelem a o čtvrt hodiny později setkání u plazů, které představí jejich vrchní chovatelka Nataša Velenská, jež spolu s manželem stojí i za ideou terária Kattakum a bude tedy velmi zasvěceným průvodcem.

LISTOPAD V PRAŽSKÉ ZOO

2. 11. Vernisáž výstavy Jak se divokým koním vrací svoboda: Ze skicáře malíře Jana Sováka

7. 11. Přednáška na téma Želvy v Zoo Praha

9. 11. Slavnostní odhalení základního kamene nového Pavilonu goril

10. 11. Den chovatelů želv

11. 11. Enrichmentový workshop

16. 11. Zooškola pro dospělé na téma Zbavte se fobií

17. 11. Zoo všemi smysly

25. 11. Enrichmentový workshop

30. 11. Adventní dílny

INFORMACE O ZOO

U Trojského zámku 120/3, Praha 7

Otevírací doba:

  • listopad: 9:00 – 16:00

Vstupné:

  • dospělí 200 Kč
  • děti, studenti a důchodci 150 Kč
  • důchodci nad 70 let 1 Kč

www.zoopraha.cz

Foto: archiv

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom