V Zoo Praha se setkali strážci pralesa

Pražská zoo opět po roce vyhlašovala soutěž pro dětí mateřských, základních a středních škol "Staň se strážcem pralesa". Děti v soutěži po celý rok sbíraly a recyklovaly použité mobily a tablety. Odměnou jim pak byl Den strážců pralesa v areálu Zoo Praha, kde proběhlo vyhlášení nejlepších tříd. Letos se nejpilnějšími strážci stali žáci ze 7. A v ZŠ Mikulova z Prahy 4. 

Další ročník soutěže „Staň se strážcem pralesa“ byl pořádán ve spolupráci se společností REMA Systém, a.s., v rámci akce EkoEDA. Ceny byly opět jedinečné, například možnost strávit se třídou v areálu zoo 24 hodin nebo prohlídky spojené s návštěvou chovatelského zázemí. Celý den byl pak pro žáky připraven zážitkový program, kdy si mohli užít ukázku výcviku lachtanů, vystoupení zvířat se zaměřením na jejich pohodu či krátké vzdělávací přednášky - například o historii goril v Zoo Praha, nebo tipy jak předcházet vzniku odpadu.

Bližší informace k projektu:
Cílem soutěže je zapojit kolektivy dětí mateřských, základních a středních škol do pomoci ohroženým druhům v Africe skrze podporu tamních strážců. Tato podpora je možná jednoduše díky sběru a recyklaci vysloužilých mobilních telefonů a tabletů. Tyto telefony totiž obsahují vzácné a drahé kovy niob a tantal, které jsou součástí rudy zvané koltan. Tato ruda se těží v centrální Africe – na místech, kde žije mnoho ohrožených druhů zvířat včetně goril – a právě těžba koltanu významně ohrožuje jejich životní prostředí. Vzácné kovy se ovšem dají získávat i ze starých mobilních telefonů a opět používat při výrobě nových zařízení. Čím více vysloužilých telefonů shromáždíme, tím větší část gorilího pralesa zachráníme. Za každý sebraný a odevzdaný mobil nebo tablet navíc dostane Zoo Praha od společnosti REMA Systém, a.s. 10 Kč. Tyto peníze putují na sbírkové konto „Pomáháme jim přežít“ a následně podpoří strážce pralesa přímo v místech, kde ohrožené gorily žijí.

Nominace nejlepších škol v soutěži Staň se strážcem pralesa

  • Mateřská škola Dušníky, příspěvková organizace; třída: Skřítkové
  • Mateřská škola, Uherský Brod, Primátora Hájka 2030, okres Uherské Hradiště; třída: 2.třída - Sluníčka
  • Sunny Canadian International School - Mateřská škola, s.r.o.; třída: U Sluníčka
  • Základní škola a Mateřská škola Skorošice, příspěvková organizace; třída: I. (1.-5. ročník)
  • Základní škola a mateřská škola, Kněžmost, okres Mladá Boleslav; třída: VII.
  • Základní škola Čelákovice, J. A. Komenského 414, příspěvková organizace; třída: 4.C
  • Základní škola Lužiny, Praha 5, Trávníčkova 1743; třída: školní družina
  • Základní škola Veltrusy, příspěvková organizace; třída: 6.B
  • Základní škola, Praha 10, V Rybníčkách 31/1980; třída: V.C
  • Základní škola, Praha 4, Mikulova 1594; třída: 7.A

zoopraha strazci pralesa deti

Foto: archiv Zoo Praha

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom