Sloni patří bezesporu mezi nejatraktivnější zvířata, která neopomene navštívit snad nikdo, kdo projde branami pražské zoologické zahrady. V současné době jich tam žije devět. Pokud vás láká nahlédnout do zákulisí jejich chovu, nenechte si v sobotu 14. srpna ujít akci Sloni v historii a současnosti zoo Praha – od Babyho a Pavilonu tlustokožců po Amalee a Údolí slonů.

Na másle smažené cvrčky, pikantní larvy potemníka na česneku, pražené moučné červy nebo sarančata v lívancovém těstíčku – to vše můžete ochutnat tento víkend v Zoo Praha. Oblíbený hmyzí festival nabídne i speciální komentovaná krmení hmyzožravých zvířat.

Více než šest set osmdesát druhů zvířat mohou návštěvníci v těchto dnech pozorovat v Zoo Praha. Po dlouhých měsících je otevřena i většina pavilonů a veřejnost tak konečně může například vidět nejčerstvější mláďata v Rákosově pavilonu nebo ve venkovních prostorách sledovat tapíří slečnu Jasmínu. Každý den na návštěvníky čekají i komentovaná krmení, aktuálně jich Zoo Praha nabízí hned dvacet.

Celkem z osmi mláďat kriticky ohroženého bažanta Edwardsova se nyní těší chovatelé v Zoo Praha. Od roku 2000 není doklad o výskytu tohoto vzácného ptáka ve volné přírodě a jeho odchov v lidské péči je tedy zřejmě jeho jedinou nadějí na přežití.

Od pondělí 17. května smí Zoo Praha do svého areálu dle nového vládního usnesení pustit v jeden moment návštěvníky na 50 procent své kapacity – tedy 10 tisíc osob. Otevírá také zahrádky a posezení u  občerstvení. Pro urychlení odbavení u vstupních turniketů doporučuje veřejnosti nákup elektronických vstupenek.

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom