O víkendu 20. až 21. července potkáte v trojské zoo zvířata, která si ráda pochutnají na hmyzu. I vy sami si tuto potravinu budoucnosti budete moci vyzkoušet.

V neděli 7. července se v pražské zoo otevřela unikátní expozice - najdete v ní žáby. Nejsou to však žádní obyčejní skokani, ale vodnice posvátné, vzácné a pozoruhodné žáby z jezera Titicaca, někdy označované jako šourkové žáby.

Trojská zoo je držitelem evropského rekordu - odchovala již 15 vzácných mláďat dvojzoborožce nosorožčího. S posledními dvěma mají ošetřovatelé plné ruce práce, matka je totiž opustila.

Máte rádi slony? Tak honem do zoo! 6. června totiž budou mít návštěvníci pražské zoo šanci setkat se s jejich vrchním chovatelem a v sobotu 8. června oslaví slonice Gulab šedesátiny.

Pražská zoo opět po roce vyhlašovala soutěž pro dětí mateřských, základních a středních škol "Staň se strážcem pralesa". Děti v soutěži po celý rok sbíraly a recyklovaly použité mobily a tablety. Odměnou jim pak byl Den strážců pralesa v areálu Zoo Praha, kde proběhlo vyhlášení nejlepších tříd. Letos se nejpilnějšími strážci stali žáci ze 7. A v ZŠ Mikulova z Prahy 4. 

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom