Festival pro milovníky kávy už posedmé

O víkendu 20. a 21. října 2018 se v Pražské tržnici v Holešovicích koná již sedmý ročník Prague Coffee Festivalu.

Prague Coffee Festival je největším svátkem milovníků kávy u nás. Sjíždějí se na něj odborníci ze světa kávy i nadšenci z řad laické veřejnosti. Čeká na ně prezentace více než padesáti tuzemských i zahraničních pražíren a kaváren, ale také profesionální degustace kávy, tzv. cuppingy, nebo oblíbený milk battle – soutěž v latté artu, což je kreslení mléčnou pěnou do kávy.

Setkání nejen profesionálů

Prague Coffee Festival vznikl v roce 2012 v týmu pražírny mamacoffee s myšlenkou podpořit kávovou kulturu a umožnit setkání všech, které káva zajímá, ať již jde o profesionální baristy, kavárníky, i ty, kteří s kávou teprve začínají, anebo ty, kteří se s kávou již seznámili, ale chtějí se o ní dozvídat čím dál více.

Letos se festival nese ve znamení ekologie – tématem je udržitelnost kávové kultury a fair trade. Promítne se to také do praktické stránky festivalu, vedle „klasických“ jednorázových kelímků (i ty budou samozřejmě recyklovatelné) budou na akci k zapůjčení porcelánové hrnky a skleničky. Udržitelnosti se bude týkat také jedna z přednášek - Kraig Kraft z výzkumné organizace World Coffee Research bude hovořit právě o udržitelnosti kávové produkce do roku 2050.

Přednášky odborníků

Další přednášky největších es z oboru se budou týkat například fyzia pro baristy, oblíbeného aeropressu anebo třeba kompostování. U příležitosti konání 7. ročníku Prague Coffee Festivalu byla také vydána nejnovější edice Knihy kaváren, která je jakýmsi průvodcem po třiačtyřiceti zajímavých kavárnách z různých koutů České republiky, kde se servíruje výběrová káva. Nejpočetněji jsou v publikaci zastoupeny kavárny v Praze (18 kaváren), celkem je v knize zařazeno 23 měst z celé České republiky.

Součástí festivalu bude i pestrá nabídka občerstvení, o hudební kulisu se postará DJ Idefix a DJ Pocoloco (Cabaret Manana).

Prague Coffee Festival 2018 se koná za podpory hl. m. Prahy a pod záštitou primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové.

KÁVA I JAKO TÉMA DOPROVODNÉHO PROGRAMU

Návštěvníci se mohou těšit i na řadu workshopů – vedle již tradičních témat, jako je domácí příprava filtrované kávy nebo procvičování senzorických dovedností, letos festival vůbec poprvé nabídne také Coffee jógu nebo workshop s názvem „Kávová kosmetika hrou“. V sobotu 20. října navíc proběhne v Kině Pilotů pražská premiéra dokumentu AeroPress Movie, věnovaná oblíbenému přístroji na přípravu kávy.

INFORMACE O AKCI

  • 20. – 21. října 10:00 - 18:00 hodin
  • Pražská tržnice (hala č. 13, 17 a 40)
  • Bubenské nábřeží 306/13, Praha 7 – Holešovice
  • www.coffeefest.cz

Vstupenky:

  • 120 – 399 Kč/den
  • Vstupenky zahrnují neomezenou konzumaci kávy na festivalu a účast na přednáškách, workshopech i degustacích

PCF 2018 kdykde

Foto: archiv

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom