Z Ostravy míří do Prahy XVI. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů

V pátek 5. října 2018 bylo slavnostně zahájeno doposud největší festivalové turné v historii Mezinárodního festivalu outdoorových filmů Skupiny ČEZ. Zaplněný divadelní sál si užil bohatý kulturní program s řadou významných hostů.

 Kulturní program odstartovala zpěvačka Esther Lubadika (původem z Angoly). Následovalo akrobatické vystoupení uměleckého sdružení Cirkus Trochu jinak - vzdušný balet na šále. Pozvání přijali i horolezci Pavel Kořínek a Leoš Husták. Na festivalu se bude uvádět film Minya Konka, alias moje nervy z předešlé úspěšné horské expedice mapující extrémně těžký výstup na vrchol. Řeč byla i o letošní expedici na Nanga Parbat, kdy se podařilo šesti členům z devíti dosáhnout vrcholu této osmitisícovky (další členové byli vrcholu velmi blízko). Na zahájení se představil i čestný host letošního festivalu - mistr světa v atletice veteránů, nejstarší maratonec všech dob a aktivní atlet - Ing. Jiří Soukup (91 let).

Před samotným programem slavnostního večera proběhla vernisáž výstavy Ivo Dvořáka – výstava fotografií SVAŤA BOŽÁK – RACE ACROSS AMERICA.

Působivé černobílé fotografie z nejtěžšího silničního ultramaratonu na světě. Svaťa Božák jako první Čech dvakrát úspěšně dokončil nejdelší a nejnáročnější cyklistický závod světa! Za necelých 11 dní ujel téměř 5000 kilometrů nonstop, umístil se pátý. Říká o sobě: „Ultramaratony mě zaujaly natolik, že jsou mou hlavní cyklistickou náplní. Pravidelně se těchto akcí zúčastňuji a snažím se posunovat své hranice.“

  • Vestibul DKMO
  • VSTUP VOLNÝ
  • výstava potrvá do 30. 10. 2018.

Z Ostravy festival postupně putuje do více než 60 míst v České republice a na Slovensku. Do letošního ročníku se přihlásilo neuvěřitelných 1289 filmů ze 100 zemí světa! Festivalová porota vybrala 126 snímků z 29 zemí světa. Ve festivalu je o 500 minut materiálu více než loni. Počet zahraničních filmů je nejvyšší ve festivalové historii. Festivalové turné poběží až do 7. prosince 2018, kdy se na tradičním místě, v Lucerně Praha uskuteční Slavnostní zakončení festivalu spojené s předáním cen vítězným filmařům.

Mezinárodní festival outdoorových filmů v Praze:

  • 18. – 22. 10. / Kayak Beach Bar
  • 24. 11 / Kino Radotín
  • 23. – 25. 11. / Kulturní dům U Koruny
  • 3. – 7. 12. / kino Lucerna

Foto: www.outdoorfilms.cz

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom