Skauti vyplují do nového školního roku setkáním na náplavce

Již počtvrté pořádá Skautský institut setkání nazvané Vyplutí, kterým zahajuje nový školní, a tedy i skautský rok. Akce se tradičně koná na lodi Tajemství, kotvící u Rašínova nábřeží, a na náplavce v jejím okolí. Každoročně sem zamíří kolem 600 návštěvníků, nejen skautů.

Akce je příležitostí k setkání s přáteli po letních prázdninách, k naladění se na nový školní rok a třeba i k předsevzetím, jak se dají věci dělat jinak a lépe. A že těch věcí je hodně:

Počet skautů v Česku posledních 8 let neustále roste. V roce 2018 překročil hranici 60 000 registrovaných členů, kteří se organizují v 2092 oddílech.

Skautský institut v uplynulém školním roce uspořádal více než 500 akcí na 5 místech ČR, z toho 380 ve svých prostorách na Staroměstském náměstí.

Přijďte, pokud se chcete do těchto věcí jakkoli zapojit. A nebo, pokud jim prostě jen přejete zdar.

  • 2. 9. 2018 od 19:00 na lodi Tajemství na Rašínově nábřeží.
  • Akce proběhne za podpory Magistrátu hlavního města Prahy.

vypluti

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Skautský institut

Skautský institut pečuje o paměť skautského hnutí, přibližuje skautské hodnoty veřejnosti a vytváří příležitosti pro všestranný rozvoj mladých lidí. Poslední tři roky působí na Staroměstském náměstí 4, kde pořádá měsíčně desítky vzdělávacích akcí pro veřejnost. Tato činnost se v posledních letech rozšířila také do Brna, Olomouce, Plzně a Kolína. K historickým projektům Skautského institutu patří Skautské století, Zkušenost totality a Hrdinové války. Více na www.skautskyinstitut.cz

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom