Praha se těší na 13. ročník festivalu Let´s dance

V Praze proběhne 13. ročník mezinárodního festivalu Let´s dance. Festival se otevře v pátek 27. 7. soutěží Let's Dance Prague Oriental Competiton, workshopy budou návštěvníkům k dispozici již od čtvrtka.

A co si pro vás letos organizátoři připravili?

Každý rok se snažíme do České republiky pozvat významné tanečníky a v předchozích letech to byli hlavně zástupci orientálního tance. Letošním rokem se to mění a my jsme pro vás obohatili nabídku o hvězdy dalších tanečních stylů. Letos s námi bude Zuzana Kaduk, významná slovenská tanečnice moderního tance a vítěz taneční soutěže „The Dancer“ Fanda Čech, který vám nabídne svoji specialitu street jazz! Z oblasti orientálního tance uvítáme v Praze úžasnou Martu Korzun z Ukrajiny, také skvělou Leilu ze Srbska a ze Slovenska za námi přijede úchvatná Lucia. Rozhodně si nenechte ujít naše workshopy. Nabídka bude opět úžasně pestrá a proto tančete, vzdělávejte se a inspirujte se.

A co naše tradiční soutěž Let’s Dance Prague Oriental Competition 2018? Konat se bude v pátek 27.7.2018. A pozor, folklór je zpět! Soutěžit můžete v kategoriích Oriental (sólo, skupina), Folklór (sólo, skupina), více interpretačně otevřené kategorii Fusion & show (sólo, skupina) a Family (skupina) a samozřejmě ani nechybí kategorie pro děti (sólo, skupina).

Po soutěži následuje Let’s Dance Show, která bude letos otevřená všem tanečním stylům. Večer opět připravuje umělecká ředitelka festivalu Kathreen Derouet, která vám i letos představí jeden ze svých tanečních projektů. Vedle našich speciálních hostů - Marty Korzun, Leily, Lucie, Davida Katolického, Fandy Čecha, Nataly Sagres, Marzeny Antas - vystoupí například i úžasný Filip Jankovič! Bude to prostě pecka!

Sobotní večer 28.7.2018 bude věnován všem tanečníkům a tanečnicím, kteří chtějí prezentovat svůj taneční styl a zatančit si v přátelské festivalové atmosféře, proto neváhejte a přihlaste se na Open Dance Stage! Po vystoupeních večer volně naváže na Let’s Dance Night. Těšte se na párty, letní drinky a báječné letní taneční uvolnění...

Více informací se dozvíte na webu www.letsdance.cz

Cíle festivalu

Cílem festivalu je zprostředkovat setkání s tanečními mistry nejen tanečníkům-profesionálům, ale zejmé­na přiblížit různé taneční styly široké laické veřejnosti tak, aby se mohla s tancem seznámit nejen pasivně v rámci doprovodných akcí, ale hlavně, aby si návštěvníci festivalu mohli různé taneční styly v rámci řady workshopů vyzkoušet.

Foto: Facebook

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom