Pro Paraple se letos poběží parkem Ladronka

Poběžte pro ty, kteří běhat nemohou. V neděli 10. června se v parku Ladronka na Praze 6 uskuteční již 19. ročník Běhu pro Paraple. Trasu můžete běžet, jet na vozíku, děti na koloběžkách, rodiče s kočárky nebo jakkoliv jinak. Všichni, kdo do parku dorazí, se mohou těšit také na bohatý doprovodný program.

Účastníky čekají symbolické závody jednotlivců, rodin s dětmi, přátel i spolupracovníků v běhu na 100 metrů libovolným způsobem. Hlavní závod na 5,1 kilometru v 16.30 hodin již tradičně odstartuje zakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák.

Program ale začne v parku Ladronka už ve 13 hodin. Během odpoledne se na pódiu vystřídají například Tam-tam Orchestra, Ondřej Ruml, Pavel Hořejší, youtuber Kovy a Bé Hà Stylewithme. Hudební produkce bude zakončena koncerty skupin Support Lesbiens a Circus Brothers.

Pro nejmenší účastníky je připraveno vystoupení Magdaleny Reifové a Petra Vacka a divadelní představení spolku Loutky bez hranic. Děti mohou zavítat také do kreativních dílen, zúčastnit se školy žonglování či si vyzkoušet slackline. K tomu bude připravena spoustu dobrot, třeba i krupicová kaše od paní Uhlířové.

Výtěžek z akce je určen pro Centrum Paraple, které pomáhá už od roku 1994 lidem na vozíku s poškozením míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci a vrátit se zpátky do plného, aktivního života.

Běh pro Paraple se koná od roku 2000. Díky registracím běžců a darům partnerských firem přináší do rozpočtu Centra Paraple každý rok významnou částku, takže celkový výnos od roku 2000 činí fantastických 7 526 000 Kč.

BĚH PRO PARAPLE 2018

  • 10. června
  • od 13.00 hodin
  • park Ladronka
  • Startovné: běhy na 100 m - dospělí 200 Kč, děti a ZTP 50 Kč
  • běh na 5,1 km - 350 Kč
  • Podrobnosti a registrace zde: http://www.behproparaple.cz/aktualni-rocnik/
  • Jedním z hlavních partnerů akce je i hlavní město Praha.
praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom