Planetum chystá livestream a představení unikátního exponátu

Skoro to vypadá, že se pražské planetárium účastnilo netradiční dopravní nehody. Do budovy planetária ve Stromovce se totiž „proboural“ nový exponát: model 1:1 raketoplánu Atlantis. Od 21. července se do něj budou moci návštěvníci podívat a vyzkoušet si na vlastní kůži, jak se cítili astronauti na jeho palubě. 

Datum 21. července pro představení nové zážitkové instalace nebylo vybráno náhodou, letos totiž právě v tento den uplyne 10 let od posledního přistání tohoto raketoplánu. Posledním letem z programu Space Shuttle byla ukončena třicet let trvající éra raketoplánů. U této příležitosti uvede Planetum na sociálních sítích živý přenos nazvaný Éra raketoplánů, kterým éru raketoplánů připomene a zároveň tento nový exponát široké veřejnosti představí.

ÉRA RAKETOPLÁNŮ 1981-2011

Tři minuty před šestou hodinou ranní dosedl na přistávací dráhu v Kennedyho vesmírném středisku na Floridě raketoplán Atlantis mise STS-135 se čtyřčlennou posádkou a tím zakončil více než 30 let dlouhou éru raketoplánů. Byl čtvrtek 21. července 2011.

Živý hodinový online program (startuje v 18:00), během kterého si připomeneme úspěchy, ale i tragická selhání tři dekády trvajícího programu Space Shuttle, jednoho z nejikoničtějších kosmických programů lidstva, připravilo Planetum u příležitosti výročí deseti let od přistání posledního raketoplánu. Během pořadu bude široké veřejnosti rovněž představen světový unikát, který ve foyer pražského planetária vzniknul. Tím je model 1:1 raketoplánu Atlantis, jehož interiér bude také návštěvníkům otevřen.

 V rámci pořadu se se svými zkušenostmi s raketoplány podělí i astronaut Evropské kosmické agentury (ESA) Hans Schlegel. Pořadem bude provázet náš moderátor Jan Spratek a roli odborníka na kosmonautiku zastane Milan Halousek.

ERA RAKETOPLANU ZIVE FB 1X1

TERMÍN LIVESTREAMU: 21. červenec od 18:00

MÍSTO: Facebook a YouTube Planetum

Video pozvánka: ZDE

Foto: Planetum

 

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom