Divadlo Na zábradlí uvedlo novinku Ahoj vesmíre! v Planetáriu Praha ve Stromovce

Druhou červnovou premiérou Divadla Na zábradlí je 30. června autorská inscenace Ahoj vesmíre! v režii Jana Mikuláška. Diváci jsou zváni do exkluzivního prostoru Planetária Praha ve Stromovce, aby se zúčastnili vědecké konference We Are The Humans 2021, jejímž cílem je shodnout se na znění zprávy určené mimozemským civilizacím. 

Výjimečný divadelní tvar uvádí Divadlo Na zábradlí v prostoru Planetária Praha ve Stromovce, který disponuje největší projekční plochou v České republice. Diváky tak čeká nevšední intermediální představení, jehož budou přímou součástí. Ahoj vesmíre! je totiž zdivadelněnou konferencí We Are The Humans 2021, jejímž účelem je vytvořit vizitku lidstva pro mimozemské civilizace – a právě její podobu a obsah bude moci publikum aktivně ovlivňovat. Každá repríza bude probíhat a končit trochu jinak, půjde tedy vždy o unikátní divadelní zážitek.

Boris Jedinák, spoluator inscenace a dramaturg, popisuje záměr inscenačního týmu: „Jedním z nejsilnějších témat, na které jsme během zkoušení narazili, je téma našeho odkazu – co chceme, aby po lidstvu v daleké budoucnosti zůstalo? Pokud totiž někdy Zlatou desku, kterou se v inscenaci volně inspirujeme, objeví mimozemská civilizace, s největší pravděpodobností to bude ve chvíli, kdy už naše civilizace možná ani bude existovat. Chceme proto diváky vtáhnout do společného rozhodování, jaké z lidských výtvorů nás mají přežít.“

Divadlo Na zabradli Ahoj vesmire Katerina Cisarova Jakub Zacek foto KIVA nahled

Novinka Ahoj vesmíre! je výsledkem spolupráce s holešovickým Planetáriem, kde se také bude trvale uvádět. Prostor určený k simulaci hvězdné oblohy a dalších vesmírných objektů disponuje největší projekční plochou v České republice. Projekce proto budou výraznou vizuální složkou, která divákům umožní na vlastní kůži zažít například průlet Sluneční soustavou. Inscenace bude reprízována jak v průběhu letních aktivit Divadla Na zábradlí, tak v následující sezoně.

Premiéra proběhla 30. června 2021, reprízy 30. června, 1. a 2. července, 25., 26. a 27. srpna, 8. září (začátek vždy v 19.00).

DIvadlo Na zabradli Ahoj vesmire Jan Cina VVondracek BBockova KCisarova JKniha nahled

Foto: Divadlo na Zábradlí

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom