S Hurvínkem a Máničkou za ohroženými živočichy

Už nevíte, jak doma vaše dítka zabavit? Přizvěte si na pomoc Hurvínka a Máničku a vydejte se společně s nimi online na toulky přírodou. Uvidíte, že o zábavu budete mít postaráno.

Pětidílný ekologický seriál nazvaný Hurvínkovy cesty do přírody ratolesti seznámí se zajímavými zvířaty – rysem, netopýrem, lososem, modráskem a tetřívkem. Jde o silně ohrožené živočichy v Česku, za kterými se tvůrci této minisérie vydali do jejich přirozeného prostředí. Poprvé tak oblíbení dětští hrdinové, loutky z Divadla Spejbla a Hurvínka, kvůli natáčení opustili svou domovskou scénu a vydali se do přírody.

Zálusk na lososa

Projekt je určen pro děti ve věku pět až osm let. Jistě potěší ale i rodiče. Dohromady tak můžete na webu zažít s loutkami Spejbla, Hurvínka, Máničky, Žeryka a zvířaty ve volné přírodě spoustu dobrodružství.

Vydáte se třeba na ryby, kde si naši hrdinové dělají zálusk na lososa. A při té příležitosti se dozvíte, co je trdliště, proč se lososi nerozmnožují v moři, nebo co jsou rybochody. A na závěr vás čeká překvapení. Co myslíte, jaký úlovek nakonec "Taťulda" z vody vytáhne?

V netopýří jeskyni

V hlubinách tajemné jeskyně se zase děti „potkají“ s netopýry a leccos se dozvědí o jejich životě. Tak například paní Kateřina vysvětlí, jak vlastně tihle savci v noci poznají překážky, proč je nesmíme v zimě rušit a co by se jim mohlo stát, kdyby spali na zemi…

Nejen videa

V podobném duchu jsou natočené i ostatní krátké filmy. A to není zdaleka vše. Kromě videí na stránkách najdete i spoustu dalších informací o daném zvířeti, jeho životě a problematice jeho ochrany, v rubrice „Aktivity“ a „Pracovní listy“ se pak děti zabaví tvořením a různými kvízy, vykreslovačkami či hádankami…

Vyzkoušíte dobrodružné výpravy za našimi zvířaty?

JAK SE DĚLÁ DIVADLO?

Jak vznikají představení Spejbla a Hurvínka? Na stránkách divadla si můžete pustit dvacetiminutové video nazvané Jak se dělá divadlo, kde se to dozvíte. Krátkým filmem vás provede doktor Hurvínek, který vám přiblíží vše od scénáře, výtvarných návrhů, přes řezbu loutek a výrobu dekorace, ke svícení a zvuku i samotnému vodění loutek.

Seriál Hurvínkovy cesty do přírody najdete zde

Hurvinek se Zerykem foto R. Janouschek

Foto: R. Janouschek

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom