V Počernicích vypukne velký rybářský svátek

Výlovy pražských rybníků jsou v plném proudu. Odstartovaly na konci září a řada z nich na vydání svého bohatství ještě čeká. 15. října si nenechte ujít zajímavou podívanou u Počernického rybníka.

Letos výlovy v Praze probíhají na více než třech desítkách vodních ploch, rybníků a retenčních nádrží. Pod hladinou se zde ukrývají tuny kaprů, línů, amurů, štik, sumců, okounů a dalších druhů sladkovodních ryb.

„Svátek všech rybářů nabízí unikátní pohled na nejrůznější druhy ryb z bezprostřední blízkosti a návštěvníci se dozví mnohé zajímavosti nejen o rybnících a rybaření, ale také o životě ve vodě i kolem vody,“ sdělují k akci pořadatelé.

Počernický rybník

Největším pražským rybníkem je Počernický ve východní části Prahy, v katastru Dolních Počernic. Zhruba dvacítka rybářů se zde od rána bude pořádně činit na loďkách a se sítěmi. Do kádí budou klouzat hlavně kapři, štiky, candáti nebo okouni. Většina těch, které uvíznou v sítích, poputuje na zarybnění rybářských revírů.

Rybářská tradice

Rybníkářství má v Praze dlouholetou tradici. Je zde na padesát rybníků, jsou většinou chovné, v některých se dá rybařit a v některých zase koupat.

U těch menších ploch stačí k výlovu zhruba dvě až tři hodiny a rybáři jich zvládnou třeba několik za den. Velké rybníky ale zaberou i celý den práce.

vylov rybnika

Doprovodný program

Pokud omezení spojená s COVID-19 dovolí, budou výlovy doplněny doprovodným programem. Kromě zajímavostí o rybách a rybářích se při doprovodném programu návštěvníci dozví i něco ze světa vodních ptáků a drobotiny.

Přijďte se podívat na hráz největšího pražského rybníka a užijte si podívanou na velký svátek všech rybářů.

INFORMACE O AKCI
  • 15. 10. od 8:00 hodin
  • Počernický rybník
  • Praha – Dolní Počernice
  • Vstup volný
  • Více informací na www.lhmp.cz

Foto: archiv

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom