Planetárium Praha: Staňte se znalcem oblohy v astronomickém kurzu

Planetárium Praha a Štefánikova hvězdárna otevírají další ročník astronomického kurzu. Je dvouletý a absolventi poté mají možnost práce v Astronomickém klubu Štefánikovy hvězdárny.

Dvouletý astronomický kurz se pořádá již přes 50 let. Nabídne vám základy moderní astronomie spojené se znalostí noční oblohy a se základy práce s astronomickými přístroji.

Poznávání vesmíru

Během jednotlivých lekcí se dozvíte, jak to vypadá na planetách Sluneční soustavy. Pochopíte, proč hvězdy svítí, co se s nimi děje během života i na jeho konci. Nebo jak si vybrat správný dalekohled a jak se na nebe vlastně dívat. Určitě také zabrousíte do doby, kdy vznikal vesmír.

„V neposlední řadě se seznámíte s lidmi, kteří mají stejný zájem, a chtějí si o vesmíru povídat nebo jej pozorovat a zkoumat. Kurz je vhodný pro zájemce všech věkových kategorií, předpokládá se ukončená základní škola, není to však podmínkou,“ přibližují pořadatelé.

Distanční kurz

Vzhledem k nastalé situaci kolem coronaviru se můžete kurzu zúčastnit i z bezpečí a pohodlí vašeho domova. Všechny potřebné studijní materiály budou připravené ke stažení na webových stránkách. Patřit mezi ně bude například videonahrávka z předchozí lekce, prezentace a doplňkové texty.

Jakmile narazíte na potíže, vždy můžete požádat o pomoc odborníka. Takže k dispozici také budou konzultace prostřednictvím mailu, případně osobní konzultace.

Na závěr kurzu obdržíte certifikát znalce oblohy. Co myslíte, podíváte se ke hvězdám?

Astronomicky kurz

PRAKTICKÉ INFORMACE
  • Planetárium Praha
  • Královská obora 233/233, Praha 7
  • První lekce kurzu je přístupná zdarma, a to 14. 10. od 17:30 hodin
PREZENČNÍ KURZ
  • Kurz se koná v období říjen 2020 až červen 2021:
  • ročník: Planetárium Praha, středy 17:30 – 19:00 hodin
  • ročník: Štefánikova hvězdárna, pondělí 18:00 – 19:30 hodin
  • Bude probíhat v Planetáriu s kapacitou 231 míst.
  • Cena prezenčního kurzu: 1 900 Kč/rok
DISTANČNÍ KURZ

Foto: Archiv akce

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom